2017 m. kovo 9 dieną KA16N (kelionių agentai)  ir SA16N (svečių aptarnavimas) grupių mokiniai vyko į išvyką po Birštono miestą ir jo apylinkes. Išvykos metu aplankėme Nemuno kilpų regioninio parko direkciją, poilsio kompleksą „Vytautas Mineral SPA“, Birštono miesto lankomiausias vietas ir objektus, galiausiai vykome į visuomenės harmonizavimo parką, kuriame aplankėme 5+ žvaigždučių viešbutį „Simboly“, žirgyną ir kitas erdves.

Išvykos tikslas nebuvo vien kultūrinis ir pažintinis. Dar prieš išvyką kelionių agentai pamokų metu kūrė kelionės programą ir maršrutą: numatė lankomus objektus, planavo kelionės objektų lankymo laiką, užsakė edukacinę programą, kūrė lankomų objektų aprašymus, domėjosi Birštono miesto istorija. Todėl pagrindinis tikslas kelionių agentams buvo įžvelgti sukurtos kelionės programos privalumus ir trūkumus, siekiant tobulinti laiko planavimo įgūdžius bei vertinti pasirinktų lankomų objektų tinkamumą siūlant juos turistams.

Lankant Birštono miestelį kelionių agento specialybės KA16N grupės mokiniai demonstravo savo žinias ir įgūdžius apie ekskursijos vedimo ir rengimo metodiką, gido veiklos ypatumus. Viena iš užduočių KA16N grupės mokiniams perteikti ekskursijos medžiagą, parengtus tekstus apie lankomus objektus, t. y. komponuoti pasakojimą su objektų rodymu. Tokiu būdu buvo stengtasi tobulinti bendravimo su turistais įgūdžius, atkreipti dėmesį į kūno kalbos ir pasirengto teksto prieš kelionę svarbą.

Poilsio komplekse „Vytautas Mineral SPA“ KA16N ir SA16N grupių mokiniai turėjo galimybę susipažinti su viešbučių darbo specifika ir organizavimu, pabendrauti ir užduoti įvairius klausimus virtuvės šefui Dariui Dabrovolskui apie pusryčių asortimentą ir pateikimą restorane. O lankantis visuomenės harmonizavimo parke susipažinti su kambarių tipais ir pamatyti jų skirtumus, užduoti klausimus apie svečių aptarnavimo darbuotojo pareigas ir atsakomybes, sužinoti kokią informaciją perteikti turistui pasirenkant apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas, įkainius, nuolaidas.

Taip pat ši išvyka buvo naudinga tuo, kad abiejuose lankomuose poilsio kompleksuose administracijos darbuotojai rado laiko padiskutuoti su mokiniais apie įsidarbinimo galimybes, bendrųjų gebėjimų svarbą, kokios kompetencijos reikalingos darbdaviams, ką reikia žinoti einant į darbo pokalbį, kaip save pateikti ir motyvavo siekti kuo aukštesnių tikslų.

Vykstant namo mokiniai teikė grįžtamąjį ryšį, diskutavo apie patirtus įspūdžius, išvykos pliusus ir minusus bei tobulinimo galimybes.

 

Profesijos mokytojos Sonata Andriuškevičienė ir Lina Butkutė
Mokinių išvyka į Birštoną