Mūsų mokiniai grįžo iš mobilumo Latvijoje pagal Erasmus+ projektą Patirtis Europoje Nr. 2018-1-LT01-KA116-046727

KA18N ir PB18 grupės mokiniai Deimantė Paliliūnaitė, Vakaris Juodžiukynas, Simona Jakštaitė ir Vilmantas Medelis vykome į mobilumą Rygoje, Latvijoje. Pirmosios dienos buvo pažintinės. Susipažinome su mokykla (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums), ir jau tą pačią savaitę vykome susipažinti su darbo vietomis, kur turėjome atlikti praktiką.

Atvykę į Latviją buvome paskirti atlikti praktiką „Smile line“ gidų agentūroje. Darbą pradėjome jau pirmąją savaitę. Susipažinę su agentūros kolektyvu, pradėjome darbą, kaip turus siūlantys darbuotojai. Darbas nebuvo sunkus, tačiau teko panaudoti savo užsienio kalbos ir bendravimo su žmonėmis gebėjimus. Taip pat turėjome sužinoti bei išmokti daugiau apie Rygos senamiestį, kad galėtume padėti pasiklydusiems turistams. Su užsienio kalbomis padėjo agentūroje dirbantys gidai ir kolegos iš Erasmus+ programos Ispanijoje.

Kaip padavėjai-barmenai buvome paskirti atlikti praktiką „OZO golf club“ restorane. Pirmą dieną susipažinome su darbo aplinka, kolektyvo nariais ir mūsų laukiančiais darbais. Darbo aplinka buvo labai neįprasta, tiesą sakant, ne to tikėjomės. Restoranas buvo labai prabangus ir stilingas, turėjo net dvi terasas, viena iš jų nebuvo prieinama visiems restorano svečiams, o tik golfo klubo nariams, kurie labai dažnai žaisdavo golfą. Kita terasa buvo naujai pastatyta ir joje mes dirbome, t.y. turėjome dirbti ir salėje ir terasoje, patiekti gėrimus ir maistą svečiams. Nebuvo labai sunku dirbti, nes dirbome keturiese ir tai šiek tiek palengvino mūsų darbą. Dažniausiai mūsų darbas būdavo prižiūrėti, kad salėje ir terasoje būtų padengti ir paruošti stalai svečiams, bare būtų užtektinai švarių, išblizgintų taurių, bokalų, kavos ir arbatos puodelių.

Laisvalaikiu apžiūrėjome Rygos senamiestį, apsilankėme Rygos centriniame turguje. Mokykla mums buvo suorganizavus ekskursijas į slaptąjį bunkerį, Rundalės rūmus, Jurmalą, „Lači“ kepyklą. Taip pat laisvu laiku, ėjome pasivaikščioti po parkus, susitikome su merginomis iš Latvijos, kurios padėjo susipažinti su Ryga. Vykome į PC „Akropolis“ atidarymą, ėjome į atrakcionus, zoologijos sodą, važinėjomės dviračiais. Paskutinėmis dienomis buvome palydėti saulės.

Šis mobilumas mums labai pravertė, nes kaip kelionių agentai susipažinome su gido darbu, praturtinome savo užsienio kalbų žinias. Šias žinias galėsime panaudoti atlikdami praktiką Lietuvoje ir tęsdami turizmo studijas.

Šis mobilumas mums padėjo pagilinti žinias apie mūsų specialybę, išmokome keleto vynų rūšis bei pavadinimus, pagrindinius patiekalus iš meniu ir tai, jog aptarnavimo srityje svarbiausia yra greitis, komunikabilumas ir mandagus bendravimas su svečiais.

Dalinamės mokinių ataskaita, kuri paskelbta čia…