Ruošiamės ypatingam mokytojų visuotinam susirinkimui „Pamokos kitaip, pamokos kitose aplinkose“. Kilo idėja pirmiausia mokytojams pabūti kitaip, kitoje aplinkoje.

Balandžio 17 dieną aplankėme šiuo metu labai populiarų MO muziejų Vilniuje. Pirmiausia nustebino neįprasta muziejui architektūra ir žinia, kad tai – privačiomis lėšomis įkurtas muziejus, turintis apie 5000 eksponatų. Kaip tik pataikėme į atnaujintą muziejaus ekspoziciją „Gyvūnas-žmogus-robotas“.  Tai paroda apie tapsmą. Kuo gyvūnai ir kitos gyvybės formos tapo mūsų gyvenime, kuo jiems tampame mes? Kas išliks, kas laimės ir lems ateitį? Šios parodos tikslas –  paskatinti iš naujo apmąstyti žmonių santykius su kitomis būtybėmis: nežmogiškaisiais gyvūnais ir žmonių sukurtais organiniais bei mechaniniais padarais.

Parodoje nagrinėjama, ką modernizmo dailė, fotografija atskleidžia apie žmones ir jų bendravimą su ne žmonėmis. Iš viso parodoje eksponuojama 170 darbų, apimančių laikotarpį nuo XX a. 7-ojo dešimtmečio iki šių dienų ir naudojančių įvairias raiškos priemones-nuo tradicinių dailės rūšių ir fotografijos iki  post-skaitmeninių erdvės ir vaizdo instaliacijų. Paroda suskirstyta į 9 temas, pasakojančias atskiras istorijas.

Didžiąją dalį parodos kūrinių sudaro MO muziejaus kolekcijos darbai, taip pat buvo įsigyta naujų kūrinių bei įtraukta jaunų menininkų darbų.
Ekskursiją vedė maloni, savo dalyką išmananti gidė-menotyros specialistė, kuri padėjo mums suprasti kai kuriuos sunkiai suvokiamus kūrinius, paaiškino jų prasmę.
Labai patiko vieno iš užsienio menininkų-ryškios meno pasaulio žvaigždės Hito Steyerl (Vokietija) darbas „Takumo korporacija“. Būdamas šioje erdvėje, apima visiškas atsipalaidavimo, ramybės jausmas.

Įdomu tai, kad šiame muziejuje leidžiama eksponatus bei visas aplinkas fotografuoti.

Gimnazijos skyriaus vedėja Birutė Sveikatienė

Ekskursija MO