Tarptautiniame konkurse profesinį meistriškumą pademonstravę lietuviai trečiadienį susitiko su švietimo ir mokslo ministre Audrone Pitrėniene. Lietuvos atstovai varžėsi viešbučių ir turizmo mokyklų profesinio meistriškumo konkurse, kuris spalio 5-10 dienomis vyko Italijoje, Cervia mieste. Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro mokinys Erikas Janerikas (mokytoja Jadvyga Liesmanienė) moderniosios virtuvės rungtyje pelnė sidabro medalį, o Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokinys Janas Zaboronok (mokytoja Vida Bingelytė) dekatlono rungtyje – bronzos medalį.

[foogallery id=”11171″]

Džiugu, kad mūsų profesinių mokyklų mokiniai puikiai paruošiami, kad jie atitinka europinį lygį, geba bendrauti ir dirbti tarptautinėje komandoje. Tai – ir didžiulis jų mokytojų ir mokyklų vadovų nuopelnas“, – susitikimo metu sakė  ministrė A. Pitrėnienė, mokiniams, jų mokytojams ir mokyklų vadovams įteikusi Švietimo ir mokslo ministerijos atminimo dovanas.

Lietuvos profesinių mokyklų mokiniai varžėsi klasikiniame virėjų, dekatlono, moderniosios virtuvės, baristų ir kokteilių rungtyse. Komandos buvo sudarytos iš skirtingų šalių narių, jos turėjo dirbti pagal tarptautinės teisėjų komandos nustatytus reikalavimus. Dalyvius vertino kelios dešimtys restoranų ir viešbučių sektoriaus profesionalų.

Moderniosios virtuvės konkurso dalyviai turėjo pagaminti keturis patiekalus – šefo komplimentą, užkandį, tarpinį ir pagrindinį patiekalus. Antrąją vietą šioje rungtyje užėmęs Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro mokinys E. Janerikas susitikimo su švietimo ir mokslo ministre A. Pitrėniene metu pasakojo šiuo metu atliekantis praktiką pas vieną geriausių Lietuvos virtuvės šefų. „Nuo mažens mane supo skanus maistas. Nors iš šeimos narių niekas neužsiima profesionaliu maisto gaminimu, bet juk visi nori valgyti skaniai“, – savo pasirinkimo kelią prisiminė E. Janerikas.

Dekatlono rungtyje reikėjo pademonstruoti atskirus darbo momentus: daržovių pjaustymą, žuvies filetavimą, marinatų ir padažų paruošimą, žuvies marinavimą bei patiekalo pateikimą. Trečiąją vietą šioje rungtyje pelnęs Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokinys J. Zaboronok sakė, kad jo tikslas – tapti virtuvės šefu. „Mokydamasis mokykloje norėjau studijuoti mediciną, bet šiek tiek pritrūko balų. Todėl pasirinkau antrąją savo svajonę – tapti virėju“, – kalbėjo vaikinas.

Konkurse dalyvavo mokiniai, mokytojai ir mokyklų direktoriai iš 35 šalių, 130 mokyklų, iš viso – daugiau kaip 700 dalyvių.

Europos viešbučių ir turizmo mokyklų asociacijos (AEHT) konferencija ir konkursai kasmet organizuojami vis kitoje šalyje. Šiemet Italijoje buvo surengta jau 28-oji metinė konferencija.

Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykla šiai tarptautinei AEHT asociacijai priklauso nuo 2004 metų. Mokiniai iš konkursų su medaliais grįžta treti metai iš eilės. Kauno maisto pramonės ir prekybos verslo mokykla į organizaciją įstojo 2013 metų.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius