Kovo 10 d. Vyriausybėje Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius bei švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis penkiems geriausiems 2013 m. mokytojams įteikė Metų mokytojo premijas, tarp jų ir mūsų Centro kolegei Žydronei Žarskienei.

Žydronė Žarskienė, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro profesijos mokytoja metodininkė gerai žinoma ne tik savo mokymo įstaigoje, bet ir šalyje. Vykdydama mokyklos gyvenimo ir pedagoginės patirties sklaidą, ji skaito pranešimus seminaruose, konferencijose, veda praktinius mokymus savo ir kitų mokymo įstaigų mokiniams, darbuotojams.

Mokytoja taiko lanksčias mokymo ir mokymosi formas, mokymo procese naudoja virtualią mokymosi aplinką „Moodle“, kuri suteikia mokiniams galimybes bet kuriuo metu įgyti žinių, savarankiškai atlikti užduotis. Jos mokiniai – aktyvūs parodų „AgroBalt“, „Mokymasis. Studijos. Karjera“, mokyklų mokomųjų bendrovių mugių-konkursų Kauno mieste ir Lietuvoje dalyviai. Kartu su Roskildės profesinės mokyklos Danijoje mokytojais ji yra parengusi praktinio mokymo programą, suteikiančią galimybę atlikti praktinį mokymą kitoje šalyje.
Pedagogė skiepija mokiniams meilę savo kraštui, tradicijoms, kulinarijos paveldui. Siekia, kad kai kurie mokymo centre gaminami gaminiai gautų kultūros paveldo sertifikatus ir mokiniai tautinio paveldo produktų gamybos technologijas perduotų iš kartos į kartą.
Apie premiją:
Metų mokytojo premiją Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1998-aisiais. Premiją kasmet skiria švietimo ir mokslo ministras. Kandidatus premijai gauti teikia mokyklų vadovų ir mokytojų asociacijos, švietimo įstaigų steigėjai, taip pat ministerija. Premijos dydis – 15 600 Lt. Iki šiol premijomis buvo apdovanota per  80 mokytojų.

Straipsnis DELFI

zarskiene