Balandžio 13-14 dienomis Marijampolė tapo jaunųjų šalies verslininkų sostine – čia jau trečią kartą šurmuliavo respublikinė mokomųjų bendrovių mugė (MMB), kuri sutraukė daugiau nei trisdešimt jaunųjų verslininkų komandų iš Vilniaus, Kauno, Vilkaviškio, Lazdijų, Alytaus, Šakių, Gražiškių ir, žinoma, Marijampolės. Mokiniai stebino savo idėjomis. Vieni siūlė įsigyti tautinius aksesuarus, antri – įvairius ekologinius dirbinius, treti – unikalius papuošalus ar prietaisus, skirtus automobilių bagažinėms tvarkyti.

Renginys buvo išskirtinis ir tuo, kad jis vyko dvi dienas. Pernai ir užpernai viskas trukdavo vieną dieną. Šiemet visiems dalyviams buvo parengta išskirtinė programa – mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti į ekskursiją po Marijampolę, dalyvavo protmūšyje apie Sūduvos kraštą ir specialioje konferencijoje apie atrastas ir neatrastas jaunimo verslumo galimybes.

Džiaugiamės, kad buvo pastebėti ir mūsų darbai. Andrius Grygelaitis savo straipsnyje – Jaunųjų verslininkų idėjos: nuo užduočių knygelės vaikams iki mobiliosios programėlės Kauno „Žalgiriui“ rašė „Keletas MMB savo veiklą pradėjo, siekdami paminėti valstybės šimtmetį, protėvių tradicijas bei papročius. Štai Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre veikianti jaunųjų verslininkų įmonė „EKOĖJA“ iš lininės medžiagos siuva vaikiškus žaisliukus. Šios bendrovės atstovėms norėjosi, jog dabartiniai vaikai kuo mažiau žaistų su plastikiniais žaislais, o rinktųsi sveikesnius aplinkai gaminius“ (www.15min.lt)

Mokiniai renginyje taip pat kovojo dėl gausybės apdovanojimų, kuriuos įsteigė Marijampolės regiono verslininkai. Džiugi naujiena – konferencijoje „(Ne)atrastos jaunimo verslumo galimybės“ MMB „EKOĖJA“ buvo paskelbta geriausia gamybine mokinių mokomąja bendrove. Taip pat MMB nariams UAB Art Glacio įmonės atstovė įteikė dovanų kuponus. Didžiuojamės ir džiaugiamės mūsų mokinių Erikos Šumilovaitės, Aurelijos Mankeliūnaitės ir Akvilės Miškinytės pasiekimais.

Ekonomikos mokytoja Gailutė Adomonienė

MMB mugė-konkursas 2018