Šį birželio 7 dienos priešpietį su PB 17 ir V17 grupių mokiniais ėjome pramintais takais: iš 15 mokinių pas Maironį būta beveik visų. Įvairiais amžiaus tarpsniais. Daugiausiai nuo trečiosios klasės. Šįkart brandesnis sugrįžimas, nes jie žino daugiau negu tik tai, kad Maironis didžiausias Lietuvos poetas. Jo eilėraščiai skambūs, romantiški, išaugę iš lietuviškos šaknies. Be to, Maironis lietuviams yra poeto pranašo figūra.

Mus pasitiko tikra to žodžio prasme išpuoselėti Maironio namai. Kiekviena interjero detalė prabyla ne tik autentiška pagarba didžiajam poetui, bet ir kitiems lietuvių literatūros klasikams, kūrybiškai perteikti dramatiški Lietuvos istorijos puslapiai. Daug mokomųjų programų, kuriose mokiniai prisiminė vienuoliktos klasės kurso žinias iš spaudos draudimo laikmečio bei dalyvavo viktorinoje ir pasikartojo K. Donelaičio biografijos ir kūrybos momentus. Muziejuje atviros visos Maironio namų durys ir ne taip paprastai pavyksta pro kambarių ir kambarėlius pereiti greitai. Mokiniams, kaip būsimiesiems maisto specialistams, rūpėjo maisto laikymo, serviravimo, maisto ruošimo paslaptys, „virtuvės įranga”. Ypač domėjosi lauko sienose esančiomis spintomis ir jų paskirtimi, indais. Užsibūta muziejuje pusantros valandos.

Pabaigoje mokinės fotografuojasi pasipuošusios retro stiliaus drabužių detalėmis. Sėdime Maironio sode ir gėrimės gražiu pastato fasadu, medžiais, menančiais poetą Maironį. Ieškome ko nors lengvai atpažįstamo ir elegantiško kaip retro stilius:

„tinka tas žiedas, kur žydi blaiviai
Ir auga netoli vandens;
Nepuošia jį rūbais, kaip rožę, puikiai,
Dėl to ir nebijo rudens”.

Mokytojos Gailutė Adomonienė, Danutė Gavenauskienė, Egidija Kontrimienė
Maironio muziejuje