Lapkričio 25 Lietuvos komanda buvo išlydėta  į tarptautinį profesinio meistriškumo konkursą „EuroSkills“, lapkričio 29 – gruodžio 4 d.  Švedijoje, Geteburge. Ir štai jie grįžta. Skaitykite straipsnį paskelbtą Švietimo ir mokslo ministerijos svetainėje.is_goteburgo

Lietuvos komanda grįžta iš vakar pasibaigusio tarptautinio profesinio meistriškumo konkurso „EuroSkills“, kuriame varžėsi profesinių mokyklų mokiniai iš 28 Europos šalių.

„Nors medalių negavome, pasirodėme gerai, – sakė Lietuvos delegacijos vadovas, Visagino verslo ir profesinio mokymo centro direktorius Vytautas Petkūnas. – Šis konkursas yra tarsi profesinio mokymo olimpiada, į jį susirenka aukščiausią profesinį pasirengimą turintieji profesinių mokyklų mokiniai arba ką tik jas baigusieji“.

Lietuvai šiemet atstovavo penkių profesijų atstovai iš Vilniaus, Kauno, Visagino profesinio mokymo įstaigų.

Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos mokinys Tautvydas Tunkis pelnė profesinio meistriškumo medalį ir užėmė 7 vietą tarp 28 šalių.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro moksleivė Aušra Krivickaitė užėmė 9 vietą kirpėjų rungtyse. To paties centro auklėtinė floristė Indė Petruševičiūtė pelnė 11 vietą.

Virėjų konkurse dalyvavę Erikas Janerikas iš Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro užėmė 14 vietą.

Visagino verslo ir profesinio mokymo centro mokiniai Ernestas Višnevskis ir Valius Grigaliūnas, varžęsi mechatronikos rungtyse, liko šešiolikti.

Į Europos profesinių įgūdžių propagavimo organizacijos „WorldSkills Europe organization“ organizuojamą konkursą „EuroSkills“ atrinkti Lietuvoje vykusių konkursų nugalėtojai. Kas dvejus metus vyksiančiame konkurse mokiniai gali dalyvauti tik vieną kartą.

Švedijoje mieste Geteborge vykusiame konkurse rungėsi apie pusę tūkstančio 44 profesijų atstovų iš 28 Europos šalių. Svečio teisėmis dalyvavo Kanada, Jungtiniai Arabų Emyratai, Honkongas, Pietų Korėja, Indija.

Lietuva šiame konkurse dalyvauja nuo 2008 m.

Kitas „EuroSkills“ konkursas bus surengtas 2018 m. Budapešte.