2019m. rugsėjo mėnesio pirmomis savaitėmis virėjų specialybės pirmo kurso V19P ir V19M mokiniai kartu su lydinčiais ir dėstančiais įvadinį modulį mokytojais Laimute Gelumbauskaite ir Aušra Vilemiene lankėsi „Kauno“, „Daugirdo“ restoranuose-viešbučiuose bei Žalgirio arenoje esančiame restorane „Sala“.

„Kauno“ viešbutyje -restorane „55o mus maloniai sutiko restorano vadovė, papasakojo restorano įkūrimo istoriją, kokie numatomi pokyčiai laukia ateityje  ir svarbiausia jaunus būsimus virėjus supažindino su sunkia, bet labai paklausia, reikalinga, atsakinga virėjo profesija. Papasakojo ir kaip šiandieniniame nuosavame versle sunku išsilaikyti rinkoje kai maitinimo įmones tikrina apie 10 instancijų.

Lankėmės „Daugirdo“ viešbutyje-restorane, kur mus maloniai priėmė restorano vadovė Agnė. Ji aprodė visas restorano patalpas, supažindino su darbo specifika restorane, patiekalų asortimentu, restorano salėmis, terasa. Labai džiugu buvo matyti mūsų senai baigusius ir dar besimokančius mokinius dirbančius restorano virtuvėje.

Lankėmės restorane „Sala“, kur mus maloniai priėmė restorano šefė Jolanta. Ji aprodė restorano patalpas nuo žaliavų patekimo, laikymo, gaminimo patiekalų ir užkandžių iki patiekimo svečiui. Supažindino su darbo specifika ir organizavimu restorane. Teko pamatyti VIP ložes į kurias taip paprastai nepateksi. Restoranas stilingas, didingas, erdvus. Erdvi lauko terasa su vaizdais į Kauno architektūrą natūralios gamtos fone leidžia  pasigrožėti visai čia pat tekančiu Nemunu. Čia gaminami gurmaniški patiekalai ir užkandžiai. Šiame restorane irgi dirba mūsų buvę mokiniai.

Padavėjų ir barmenų specialybės I kurso  mokinių grupės PB19, PB19M, PB19T taip pat aplankė  restoranus esančius viešbučiuose „Daugirdas“,  „Park Inn by Radisson“, „Žalgirio“ arenoje – „Sala“.

Mokiniai įmonėse stebėjo padavėjų, barmenų  darbą, susipažino su svečių aptarnavimui skirtomis patalpomis.

Restoranų darbuotojai papasakojo apie įmonių darbą. Pirmakursiai daug informacijos gavo apie padavėjo ir barmeno specialybę, jos subtilumus, pirmuosius darbo žingsnius, reikalavimus norint įsidarbinti šiose įmonėse. 

Profesijos mokytojos
Gražina Rauckienė, Laimutė Gelumbauskaitė, Aušra Vilemienė