#Switch! 2017

Šiemet buvo trečioji #Switch! konferencija, kurioje nepraleido progos sudalyvauti ir centro bendruomenės nariai, profesijos mokytojos Dovilė ir Daiva, karjeros specialistė Elinga, mokiniai iš kelionių agentų grupės, smulkiojo verslo organizatoriai, apskaitininkai – kasininkai ir elektroninės prekybos agentai. Skaičiuojama, kad šiemet konferencija sutraukė net 15 tūkst. dalyvių, džiaugiamės, kad galėjome būti tokios dalyvių gausos dalimi. Į Kauną susirinko ne tik moksleiviai bei jų mokytojai iš visos Lietuvos, tačiau ir vienų didžiausių pasaulio kompanijų atstovai: „Facebook“, „Google“, „Netflix“, „Dash“.

Konferencijoje šiais metais buvo keletas zonų, kuriose buvo galima išgirsti profesionalų, jaunimo, mokytojų ir švietimo atstovų programas, taip pat buvo Cool&Crazy technologijų erdvė, hakatonas ir naujoji programos dalis – mokslo mugė. Mokslo mugėje centro mokiniai galėjo susipažinti su aukštųjų mokyklų studijų programomis bei sudalyvauti įvairiuose užsiėmimuose, kurių metu buvo supažindinti su mokslo ir technologijų naujovėmis.

Profesionalų erdvėje dalyvavome paskaitoje apie skaitmeninę Europos politiką bei e. sveikatą, taip pat klausėmės diskusijos apie būsimą technologijų revoliuciją Baltijos jūros regione. Švietimo atstovams skirtoje erdvėje išklausėme keleto paskaitų: „Diskusija: Ar gali mūsų švietimo sistema paruošti mus ateities darbams?“, „Ko imtis, kad daugiau jaunimo sietų savo ateitį su technologijomis?“, „Mokytoja ir technologijos – aš tai padariau“. Jaunimo erdvėje sudalyvavome šiose paskaitose: „Ką po 20 metų sugebės robotai bei dirbtinis intelektas ir ką tuo metu veiks žmonės?“, „Kas gi yra tas startuolis ir nuo ko pradėti, norint įgyvendinti savo idėją?“, „Skaitmeninė revoliucija – ar tai jau vyksta?“.
switch 2017
Atidarymo kalboje A. Guoga teigė, kad turėdami žinių, mes visada būsime turtingi, todėl sudalyvavę tokioje gausoje informatyvių pranešimų, galime pasidžiaugti, kad ir mūsų žinių bagažas tapo pilnesnis.

Mokiniai apie konferenciją atsiliepia: „Konferencijoje iš esmės mums patiko viskas, išbandėm daug veiklų, tačiau labiausiai  iš technologijų pusės patiko du dalykai, tai žaisti 3D žaidimą „Fruit Ninja“ bei išbandyti virtualius akinius. Lankydamiesi paskaitose, kuriose buvo kalbama apie robotiką, verslumą ir apie tai, kokią pažangą pasaulis bus padaręs po dvidešimties metų, galime teigti, kad įgijome žinių apie verslumo plėtojimą, sužinojome, kad ateityje bus daugiau robotų, kurie atliks didelę dalį mūsų darbų. Nepaisant to, kad robotų vis daugės, tačiau jie negalės pakeisti tokių specialybių, kaip virėjas, policininkas, gydytojas ir kt. Norėtume, kad tokie renginiai vyktų dažniau, daugelis iš mūsų sutiktų dar kartą apsilankyti panašaus tipo renginyje.“