2015-11-12 Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro Viešbučių ir restoranų sektorinio praktinio mokymo centre Kauno pedagogų kvalifikacijos centras organizavo  kvalifikacijos tobulinimo seminarą „Technologijų mokymas kitaip: svečių aptarnavimas, svečių aptarnavimo etiketas“. Seminaro programą parengė vyresnioji profesijos mokytoja Angelina Oja ir profesijos mokytoja metodininkė Kristina Česlevičienė.   Seminaro kuratorius- KPKKC metodininkas Alvydas Bakutis.

Seminaro  klausytojai buvo supažindinti Viešbučių ir restorano sektorinio praktinio mokymo centro profesijos mokymo aplinkomis: viešbučio kambariais, virtuve, mokomuoju restoranu, kabinetais, biblioteka. Kiekvienam svečiui įteikta informacinė medžiaga apie mūsų mokymo centrą, kuria galės pasidalinti su gimnazijų, progimnazijų bei pagrindinių mokyklų mokiniais. Gal mokytojo žodis atves mokinius į mūsų mokymo centrą įgyti specialybės, baigti pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą? To tikimės, toks yra vienas iš renginio tikslų.

[foogallery id=”11460″]

Į seminarą susirinko gausus profesinių rengimo centrų, gimnazijų, ir kt. mokymo įstaigų technologijos mokytojų būrys iš visos Lietuvos (Kauno, Druskininkų, Šilalės, Telšių ir kitų miestų ir rajonų).

Seminare   mokytojos Angelina ir Kristina pirmiausia supažindino su  serviravimo inventoriumi, serviravimo būdais, patiekalų ir gėrimų patiekimu, pobūvių rūšimis, patarė ką daryti,  kad stalas būtų visada estetiškas, patrauklus.

Po įžanginės teorinės seminaro dalies technologijų mokytojos mokymus tęsė padavėjų ir barmenų klasėje, kurioje praktiškai mokėsi  serviruoti, derinti  staltiesių ir aplinkos spalvas. Norintys turėjo galimybę pademonstruoti įgytus  gebėjimus.

Po kavos pertraukėlės praktiniai užsiėmimai  persikėlė į mokomojo restorano patalpas. Seminaro dalyviai  patys gaminosi kavą, padedami  mokytojų ir mūsų centro mokinių.

Geriant kavą, buvo puiki galimybė prieiti prie kiekvieno seminaro dalyvio ir nešališkai pabendrauti, pasidomėti, kaip jiems patiko teoriniai ir  praktiniai užsiėmimai. Kalbinta seminaro dalyvių dalis  buvo patenkinta renginiu, gyrė mūsų centro patalpas, domėjosi galimybe mokiniams technologijų pamokas pravesti mūsų centre.

Tai aktualu visų mokymo įstaigų technologijos mokytojams – tokių pamokų metu įgyjamas bendras išprusimas apie stalo serviravimą, indų paskirtį, jų panaudojimą. Technologijų mokytojai įgijo naujų kompetencijų.

Sektorinio praktinio mokymo centro vadovė
Sonata Andriuškevičienė