AEHT workshop2015 balandžio 16-19 dienomis Rygos turizmo ir kūrybinės pramonės inžinerijos technikume vyko AEHT (http://www.aeht.eu/) narių darbo susitikimas. Mūsų mokymo centras  nuo 2013 m. yra AEHT (Europos viešbučių ir turizmo mokyklų asociacijos) narė. Apie praėjusių metų konferenciją Belgrade buvo rašyta čia…

Į šį susitikimą vyko du mūsų profesijos mokytojai Daiva Čekavičienė ir Kęstas Šežikas. Susitikime dalyvavo mokytojai iš 12 Europos šalių  mokymo įstaigų. Taip pat į susitikimą atvyko Latvijos Turizmo plėtros agentūros vyresnioji ekspertė Inese Šīrava, Anna Muhka – Ryga-2014 Europos kultūros sostinė organizacijos tarptautinių ryšių ir marketingo projektų vadovė.

Pirmiausiai visus susirinkusius pasveikino mokyklos mokinių choras, mokinių folklorinių šokių ansamblis. Pranešėjai pateikė pranešimus apie Turizmo plėtrą Latvijoje, apie Rygos turizmo ir kūrybinės pramonės inžinerijos technikumą. Pranešimus apie Latvijos kultūrinį gyvenimą, kultūrinį paveldą paruošė ir puikiai pristatė technikumo mokiniai, mokytojai.

Susitikimo dalyviams buvo surengta ekskursija po technikumo restauruotus pastatus ir mokymo klases, laboratorijas. Šeimininkai džiaugėsi puikia praktinio mokymo baze. Mūsų mokyklos mokytojai jau 2014 metų rugsėjo mėnesį čia dirbo ir pateikė daug įdomių nuotraukų. Kultūrinė programa Rygoje ir Rundalėje vyko visą dieną.

Vykome į TURIBA universitetą. Jame kartu su Tarptautinio turizmo fakulteto dekane Agita Doniņa vyko diskusijos apie turizmo ir viešbučių mokymo programas ir perspektyvą.

Norisi prisiminti puikius pietus, kurių metu mokomajame restorane mus aptarnavo mokiniai. Buvo pateikti skanūs ir gražūs patiekalai. Kavos pertraukos metu buvo parodytos naujos maisto gamybos technologijos. Labai svarbu tai, kad mokiniai sugebėjo su seminaro dalyviais laisvai bendrauti anglų kalba ir jie mums surengė spektaklį – Food Show.

Šeimininkai neleido nuobodžiauti ir vakarais – mėgavomės puikiais patiekalais restoranuose, kuriuose sėkmingai darbuojasi technikumo absolventai. Paskutinis vakaras vyko viename populiariausių Rygos restorane „KALKU VARTI“.  Virtuvės šefas, jo komanda, padavėjai nuolat bendravo su svečiais, pristatė savo patiekalus ir Latvijoje gaminamus gėrimus.

[foogallery id=”9643″]