2016 metų vasario 5 dieną dalyvavome Nacionalinio kraujo centro kartu su Visuotine Ukrainos jaunimo visuomeninės organizacijos „Širdis prie širdies“ organizuotame Tarptautinio piešinių konkurso „Kraujas gyvybės vardan“, kuris tuo pačiu metu buvo vykdomas Lietuvoje ir Ukrainoje, kviestinėje nugalėtojų apdovanojimų šventėje, kurioje iš daugiau kaip 600 Lietuvos mokinių darbų (konkurse dalyvavo daugiau kaip 80 mokymo įstaigų) mūsų mokymo centro K-15N1 grupės mokinė Ernesta Beržinskaitė 15-22 m. amžiaus grupėje užėmė III-ąją vietą. Tai buvo iš tiesų nelengvas darbas, kai konkurse iš dalyvavusiųjų ir meno mokyklų mokiniai, o mes – maistininkai.

Konkurso tikslas buvo pakviesti jaunimą kūrybiškai pažvelgti į neatlygintiną kraujo donorystę, pilietiškumą ir pagalbą vieni kitiems, sudarant galimybę savo idėjas išreikšti piešiniais. Tad panelė Ernesta Beržinskaitė savo praktiniu darbu įrodė savo gebėjimus pasitelkdama kūrybinę išmonę.

Mokinių darbus vertino specialiai šiam konkursui suburta komisija – žymus grafikos dizaineris Žydrūnas Šlajus, Nacionalinės donorų asociacijos prezidentas Darius Tumšys ir garsi menininkė Nomeda Marčėnaitė. Konkurso nugalėtojai buvo pakviesti į ekskursiją, kurios metu iš arčiau susipažino su kraujo keliu. Geriausių darbų autoriams bei jų mokytojams padėkas ir atminimo dovanėles įteikė LR sveikatos apsaugos viceministrė Laimutė Vaidelienė, LR švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina bei Nacionalinio kraujo centro direktorė Joana Bikulčienė. Renginio metu susirinkusius pasveikino Lietuvos šaulių sąjungos Ukrainos paramos grupės vadovas Haroldas Daublys ir pasidalino savo įspūdžiais iš neseniai aplankyto karo niokojamo Ukrainos rytų regiono, kuriam šauliai padovanojo nemažai kraujo centrams reikalingos įrangos.

Pagal mainų programą visi nugalėtojai šių metų vasarą keliauja į Ukrainą. Be to, Nacionalinis kraujo centras geriausius darbus eksponuos savo padaliniuose, kur piešiniais pasigrožėti galės čia apsilankantys kraujo donorai. Piešiniai taip pat gali būti naudojami ir kituose Nacionalinio kraujo centro viešinimo projektuose (plakatuose, lankstinukuose, kalendoriuose ir kt.).

 

 

Ernesta Beržinskaitė, K-15N1 grupės mokinė nugalėtoja

Romas Papinigis, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas metodininkas

Nuoroda: Konkurso rezultatai, renginio įspūdžiai ir nuotraukos