Tezė, kad užsienio kalbų mokėjimas yra būtinybė, yra neginčytina. Mūsų Centro moksleiviai, dalyvaudami įvairiuose projektuose, praktikoje įsitikina, kad kalbos – labai reikalingas gyvenime dalykas!

Europos kalbų puoselėjimas – vienas iš Europos Parlamento politikos prioritetų. Siekiant skatinti kalbų mokėjimo įgūdžių tobulinimą tarp jaunų žmonių, organizuojamos įvairios veiklos. Viena iš jų – tarptautinis jaunųjų vertėjų konkursas Juvenes Translatores, kuriame mūsų  Centro mokiniai   šiemet  dalyvavo.

Konkurso tikslas – skatinti kalbų mokėjimą, bendravimo kompetencijų, komunikacijos  tobulinimą. Jis skirtas Europos vidurinių mokyklų moksleiviams. Konkurso dalyviai galėjo pasirinkti, iš kokios ES kalbos į kokią kitą ES kalbą vers. Iš viso buvo galimi net 552 kalbų deriniai. Mūsų mokinių pasirinkimas, ko gero, buvo labiausiai tradicinis – iš anglų kalbos – į lietuvių.

Konkurso taisyklės buvo gana griežtos. Iš užsiregistravusių mokyklų atsitiktine tvarka kompiuteriu buvo atrinkta 751 mokykla. Atrinktų mokyklų moksleiviai susirungė jaunųjų vertėjų konkurse. Jie vertė tekstą apie tai, kaip jaunimas gali prisidėti formuojant Europos ateitį. Iš Lietuvos buvo atrinkta 11 mokyklų – tiek, kiek mūsų šaliai atstovauja Europos parlamentarų. Kiekvienai mokyklai galėjo atstovauti iki 5 moksleivių, kurie vertimo metu galėjo naudotis tik popieriniais žodynais, jokios elektroninės priemonės nebuvo naudojamos. Konkursas vyko 2019 m. lapkričio 21 d. vienu metu visose dalyvaujančiose mokyklose. Nuo šių metų konkursas vyko tik internetu. 

Mūsų mokyklai atstovavo K-19 grupės mokinės: M. Albrechtaitė, U. Mackevičiūtė, M. Daškevičiūtė ir M. Sadauskaitė.

Jų ir savo vardu nuoširdžiai dėkoju mūsų Centro psichologei Kristinai Navickienei, padėjusiai organizuoti konkursą.

Anglų kalbos mokytoja Viktorija  Markevičienė