LIETUVOS PROFESINIŲ MOKYKLŲ MOKINIŲ KONFERENCIJA „ANTIATOMINIS PAVASARIS“

2019 m. balandžio 3 d. mūsų mokymo centro komanda buvo pakviesta dalyvauti konferencijoje – diskusijoje „Antiatominis pavasaris“, kuri vyko Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykloje.

Konferenciją pradėjo radiacinio saugos centro Avarijų valdymo ir mokymo skyriaus vyriausioji specialistė Aneta Bogdanovič. Savo pranešimu „Jonizuojančioji spinduliuotė ir jos poveikis. Černobylio ir Fukušimos atominių elektrinių avarijų apžvalga, šių avarijų pasekmės“ konferencijos dalyvius supažindino su radiacijos reikšme ir keliama grėsme žmogui, aplinkai.

Lietuvos profesinių mokyklų mokinių pranešimai papildė vyr. specialistės A.Bogdanovič paskaitą apie radiaciją. O mūsų mokyklos komanda, – PB-18 gr. mokinės Asta Stankevičiūtė ir Jarūnė Valuntonytė pranešimo „Atominė energija „Už” ar „Prieš”?” mintimis privertė visus konferencijos dalyvius susimąstyti ir diskutuoti apie atominės energijos reikšmę kiekvienam asmeniškai.

Konferencijos pabaigoje padaryta išvada: „Atominė energetika per daug sudėtinga problema, kad lengvai ją galima būtų išspręsti. Tačiau reikia aiškinti plačiajai visuomenei apie radiacijos keliamus pavojus ar teikiamą naudą, bei žmonijos atsakomybę už naudojimąsi atomine energija”.

Man pačiai buvo įdomu pabendrauti su kolegėmis mokytojomis, pasidalinti pedagogine patirtimi.

Biologijos mokytoja metodininkė Jūratė Bubienė

Atominis