Vasario 27 dienos rytas… Truputį žiemiška, truputį pavasariška…Skubame gatve, o širdys plaka pagreitėjusiu ritmu. Šiandien konkursas, reikės įrodyti, kad ne iš kelmo spirti, kad mylime gimtąją kalbą, kad žinome ir mokame ją…Šiandien mūsų komanda – Gytis Bakutis, Giedrius Gustaitis, Gabrielė Juraitytė, Selverina Lukauskaitė, Kamilė Zakarkaitė – dalyvauja Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstaigų Lietuvių kalbos kūrybinėse dirbtuvėse- viktorinoje „Nieko širdingesnio ir dvasingesnio už kalbą tauta neturi“. Šiek tiek jaudinamės, ypač, kai pamatome salėje didelį būrį mokinių iš visos Lietuvėlės.

Po iškilmingų kalbų, gražių įžanginių žodžių, sveikinimų kiekvienos mokyklos komanda susėda prie jiems skirtų stalų ir varžytuvės prasideda. Konkursą – viktoriną sudaro trys turai. I turas įveikiamas lengvai, gauname maksimumą taškų ir atsiduriame lentelės viršuje, II turas verčia pasukti galveles, bet ir jį beveik sėkmingai įveikiame, neužleisdami niekam savo užimtos pozicijos. III turo užduotys verčia sunerimti, nes klausimai tikrai ne iš lengvų. Na, pavyzdžiui, ar daug mokinių yra matę Vilniuje paminklą rašytojui Petrui Cvirkai, ir apskritai, ar yra girdėję jo pavardę?! Juk tai ne programinis autorius, apie jį net nekalbame. Bet… Ačiū mūsų komandos nariui Giedriui, kuris, pasirodo, žino. Valio! Finišas pasiektas. Mums lygių nėra. Mes nugalėtojai!

Po konkurso grįžtame į savo mokyklą, apimti nuostabaus jausmo – nepaprastai smagu būti geriausiems iš visų Lietuvos profesinių mokyklų!

Įspūdžiais su jumis pasidalino komandos nariai ir lietuvių kalbos mokytojos Genovaitė Narkevičiūtė, Enrika Vėtienė

KALBADARIAI

Respublikinis renginys „Nieko širdingesnio ir dvasingesnio už kalbą tauta neturi”. Šiandien paskelbta:http://kautech.lt/2020/03/04/respublikinis-renginys-nieko-sirdingesnio-ir-dvasingesnio-uz-kalba-tauta-neturi/