mokomajame restorane vyko praktinis seminaras „Kokteilių ruošimas. Naujovės“

Kovo 16 dieną mūsų mokymo centro mokomajame restorane vyko praktinis seminaras „Kokteilių ruošimas. Naujovės“. Esame dėkingi puikiam lektoriui Monin Grand Ambasadoriui Lietuvoje Tomui Pletarui atvykusiam pas mus iš sostinės. Seminare dalyvavo padavėjai barmenai ir jų mokytojos. Seminaro metu lektorius dalijosi savo ilgamete darbo patirtimi įvairiuose baruose. Šiuo metu jis konsultuoja naujai atidaromų barų savininkus, moko barmenus, pristato naujausią Monin produkciją. Lektorius Tomas pabrėžė, kad jie parduoda ne produkciją, o idėją, kaip produkciją panaudoti.

Seminaro metu lektorius suteikė padavėjams barmenams daug teorinių žinių apie barmeno darbą: nuo darbo vietos paruošimo iki kokteilio patiekimo svečiui. Seminaro metu padavėjai barmenai galėjo pamatyti filmuotą medžiagą apie geriausiai įrengtus barus. Lektorius Tomas akcentavo, kad norint būti geru specialistu, reikia domėtis viena konkrečia sritimi: barista – kavų ruošimo meistras, miksologas – maišytų gėrimų, kokteilių, someljė – vyno padavėjas, bar back – barmeno padėjėjas. Supažindinus su teorinėmis žiniomis, prasidėjo smagiausia dalis – kokteilių gaminimas. Buvo gaminami alkoholiniai ir nealkoholiniai kokteiliai. Akcentavo, kad patiekalai ir maišyti gėrimai turi savo madas. Klasikiniai kokteiliai grįžta į barus, tampa madingais. Norint pasiekti geriausią rezultatą, kokteilis turi būti ne tik skanus, bet ir patiektas originaliame inde. Labai svarbus dėmesys turi būti skiriamas kokteilio puošybai, jo originalumui. Gamindamas kokteilius lektorius Tomas ne tik pristatė naujausią Monin produkciją, bet ir patarė kaip ją panaudoti. Vyko įvairios diskusijos tarp besimokančių nuotolinio ir pameistrystės mokymosi forma, besimokančių suaugusių profesinio mokymo skyriuje ir besimokančių dieniniame skyriuje.

Seminaro dalyviai liko patenkinti gautomis žiniomis ir „seno vilko“ patarimais. Gaila buvo, kad seminaras buvo per trumpas, bet to pakako, kad mokiniai taptų labiau motyvuoti ir siektų aukštesnių profesinių tikslų.

Po renginio nuoširdžiai padėkojome lektoriui Tomui Pletarui. Dalyviai gavo pažymėjimus.

Nuoširdžiai dėkojame lektoriui, o mokiniams linkime sėkmės siekiant profesinių tikslų.

Profesijos mokytojos Angelina ir Kristina