(Apie brangiausią turtą, „saldų“ gyvenimą ir tikrus turtuolius)

Paklauskite dabartinių jaunuolių, ko jie trokšta labiausiai? Kas antras nemirktelėjęs pasakys: noriu turėti daug pinigų / praturtėti/ turėti gerą mašiną ar namą ir t.t. Susimąstyti apie patį brangiausią turtą – fizinę ir psichinę sveikatą – suteikė galimybę šios savaitės renginiai ir integruotos veiklos MTP skyriuje.

Lapkričio 15 dieną visame pasaulyje minima Solidarumo su cukriniu diabetu sergančiais žmonėmis diena. Ta proga Kaune mėlynai apšviečiami Kauno Prisikėlimo bažnyčia bazilika ir Kauno valstybinis muzikinis teatras, o LSMU studentai visą savaitę organizuoja švietėjiškas akcijas mokyklose, kur pasakoja apie cukrinį diabetą, hipoglikemiją ir t.t. Solidariai visose vaistinėse žmonės nemokamai gali pasimatuoti cukraus kiekį kraujyje ir gauti informacijos apie cukraligę – klastingą ne tik pagyvenusių, bet ir jaunų žmonių ligą.

Solidžiame Kauno gimnazijų sąraše mūsų Centras – vienintelė profesinio mokymo įstaiga, į kurią atvyko lektoriai iš LSMU. 4-o kurso studentė, LSMU SMD Endokrinologijos būrelio aktyvo narė Natalija pravedė integruotas pamokas 11 ir 12 klasių mūsų mokyklos moksleiviams. Pamokų tikslas -ne tik supažindinti moksleivius su cukralige, jos sukeliamais pavojais sveikatai , bet ir paaiškinti, kaip galima padėti žmogui, kurį ištyko hipoglikeminė / hiperglikeminė būklė. Lektorė daug laiko skyrė pridėtinio cukraus, žalingų įpročių – alkoholio, energetinių gėrimų – įtakai, padidinančiai riziką susirgti cukriniu diabetu, taip pat aiškino tų gėrimų vartojimo žudančią įtaką jau sergantiems žmonėms.

Moksleiviai gyvai atsakinėjo į klausimus ir patys jų nemažai uždavė, ypatingai aktyvūs buvo MP-18 ir K-18 grupių mokiniai. Jie padėkojo jaunąjai lektorei už įdomią pamoką.

Dėkojame LSMU SMD būrelio aktyvui už suteiktą galimybę pasijusti tikrais turtuoliais, nes esame sveiki, ir tikimės, kad tokie susitikimai taps įprasta praktika.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Viktorija Markevičienė