Kaip ir kasmet, kino teatras „Romuva” pristatė filmų programą, kuri yra skirta ugdyti emocinį intelektą. Taip ši istorinę bei kultūrinę reikšmę turinti įstaiga prisideda prie savaitės BE PATYČIŲ. Pasak šio projekto kuratorės Gintarės Pranarauskaitės, „Romuva” stengiasi kurti tradiciją nebekalbėti apie patyčias, o ugdyti mokinių empatiją.

Šių metų programos tema: išklausyti ir suprasti. Buvo pasiūlyti net 5 filmai skirtingoms amžiaus kategorijoms, po kurių vyksta speciali interaktyvi aptarimo programa.

Šiemet šioje programoje sėkmingai dalyvavo mūsų mokymo centro K-17 grupės mokiniai. Jų amžiaus grupei buvo skirtas filmas „Širdys” (beje, VIENINTELIS lietuviškas filmas programoje).

Filmo istorijos herojai – mūsų moksleivių bendraamžiai, kurie gyvena sanatorijoje, skirtoje širdies ligų gydymui. Veiksmas vyksta Lietuvoje,1990-jų antroje pusėje. O apie ką jis?… Apie meilę, išdavystę, gyvenimo trapumą ir tikėjimą stebuklais nepriklausomai nuo amžiaus, apie tai, kaip svarbu sulaukti suaugusiųjų supratimo ir palaikymo.

Prieš seanso pradžią, projekto kuratorė, pasveikinusi dalyvaujančius programoje moksleivius, paprašė ieškoti atsakymo žiūrint filmą : „Kuo skiriasi dabartinių paauglių gyvenimas nuo paauglių gyvenimo prieš beveik 30 metų?”.

Po filmo vyko edukacinė programa – diskusija, kurią vedė teatro režisierius Gildas Aleksa. Į jo klausimus aktyviai atsakinėję moksleiviai ir argumentuotai išsakę savo nuomonę, samprotavimus sulaukė režisieriaus pagyrimo: G. Naujalytė, K. Blažaitytė, K. Vaitkevičiūtė.

Beje, į klausimą, kuris buvo užduotas seanso pradžioje, moksleiviai atsakė, kad pasikeitė daug kas – mašinos, laisvalaikis, bausmės, bet svarbiausia – tikri jausmai ir nuoširdumas – išliko tie patys….

Moksleiviai pratęs diskusijas, rašydami recenziją/ anotaciją pamokose.

K-17 grupės vadovė Viktorija Markevičienė