2018 metų sausio 15 -17 dienomis Estijoje, Talino mieste vyko ketvirtasis ERASMUS+ programos partnerysčių projekto „The VET learning community – TVLC“ susitikimas. Susitikime dalyvavo projekto komanda – profesijos mokytoja Lina Butkutė ir projektų vadovė Dainora Pavalkytė.

Projekto tikslas – visapusiškas profesinio mokymo paslaugų teikėjų teikiamų paslaugų kokybės kultūros gerinimas organizacijos viduje bei tvarios partnerystės su Europos profesinio mokymo organizacijomis kūrimas, keičiantis patirtimi ir iš jos besimokant.

Šį kartą švietimo kokybės ekspertai bei mentoriai teikė konsultacijas, kokius kokybės vadybos instrumentus būtų galima taikyti mokymo centre diegiamose iniciatyvose. Visi pristatyti instrumentai buvo išbandomi atliekant praktines užduotis tiek nacionalinėse, tiek tarptautinėse komandose. Šiame susitikime vyko itin daug diskusijų su projekto partneriais tarptautinėse grupėse apie panašumus ir skirtumus tarp partnerinių organizacijų, buvo tobulinamos iniciatyvos atsižvelgiant į parnerių patirtis, teikiamas grįžtamasis ryšys apie iniciatyvos įgyvendinimo galimybes. Tokiu būdu buvo mokomasi iš kiekvienos šalies patirčių, įgytų sprendžiant panašaus pobūdžio problemas.

Gana nemažai dėmesio buvo diskutuojama apie specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių mokymo aspektus (inclusive education). Parneriai dalinosi patirtimis kaip jiems sekasi dirbti su specialiųjų ugdymo poreikių turinčiais mokiniais, su kokiais iššūkiais yra susiduriama ir kaip tai galima spręsti.

Sekantis susitikimas vyks Kaune, 2018 gegužės 14-16 dienomos.

DSC_2929
26972904_10212676386163531_2005735050_o