Lapkričio 8 dieną po dviejų pamokų su PB16 ir VSA16 grupėmis išvykome į Kauno sporto muziejų. Čia buvo pravesta integruota kūno kultūros, istorijos ir kultūrinio turizmo pamoka Lietuvos sporto pergalės tarpukariu, sovietmečiu ir šiandien.

Susidomėję klausėmės muziejaus darbuotojo pasakojimo apie Lietuvos sporto istoriją, žiūrėjome dokumentinius filmus. Didelį įspūdį paliko dar tarpukaryje bei pokario metais filmuota dokumentika. Vėliau apžiūrėjome savanorių entuziastų surinktą ir muziejui padovanotą ekspoziciją.

Muziejaus ekspozicija supažindino su Lietuvos sporto istorija nuo ištakų iki šių dienų, pagrindinėmis sporto šakomis. Matėme eksponuojamą legendinę 1986 m. „Žalgirio“ krepšinio komandos iškovotą tarpžemyninę Džonso taurę, krepšininkų Modesto Paulausko, Arvydo Sabonio asmeninius daiktus. Taip pat pamatėme ekspoziciją susijusią ir su kitų sporto šakų istorija: futbolo, rankinio, irklavimo, lengvosios atletikos ir kt.. Muziejaus darbuotojas papasakojo apie lietuvių sportininkų gyvenimą išeivijoje ir tremtyje, lietuvių sporto laimėjimus, pasiektus gyvenant emigracijoje.

Smagu pasidžiaugti patriotais, kurie garsino ir garsina mūsų tautą, nesitikėdami didelio atlygio, aukoja savo sveikatą ir laiką Lietuvos labui. Mokytojų komanda labai tikisi, kad ši pamoka paskatins mūsų mokinius didžiuotis savo šalimi, rūpintis jos ateitimi, jaustis Lietuvos atsakingais šeimininkais, kaip ir dera demokratinės valstybės piliečiams.

Mokytojai D.Ažukaitė, L.Lekešys, M.Maglionok, E.Kontrimienė

Sporto muziejuje