Švietimo ir mokslo ministerijoje iškilmingai išlydėta Lietuvos delegacija į tarptautinį profesinio meistriškumo konkursą „EuroSkills“, lapkričio 29 – gruodžio 4 d. vyksiantį Švedijoje, Geteburge. (paskelbta smm.lt naujienose).

„Dedame dideles viltis į jus. Jau esate dalyvavę nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Linkiu sėkmingai atstovauti Lietuvai, linkiu nugalėti, bet jei ir nepasiseks, nenusiminkite – jūs jau esate geriausi Lietuvos profesinių mokyklų mokiniai“, – sakė laikinai einanti pareigas švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Ministrė pasidžiaugė, kad šalies profesinių mokyklų bazė nenusileidžia kitų Europos šalių profesinėms mokykloms, o profesinis mokymas šalyje kasmet populiarėja, jį renkasi vis daugiau jaunuolių. Su profesinėmis mokyklomis glaudžiai bendradarbiauja verslo asociacijos, įmonės, jos rengia ir remia nacionalinius profesinio meistriškumo konkursus – tai skatina profesinių mokyklų mokinius įgyti pačių aukščiausių gebėjimų.

Į Europos profesinių įgūdžių propagavimo organizacijos „WorldSkills Europe organization“ organizuojamą konkursą „EuroSkills“ atrinkti Lietuvoje vykusių konkursų nugalėtojai. Kas dvejus metus vykstančiame konkurse mokiniai dalyvauti gali tik vieną kartą.

Lietuvai šiemet taip pat atstovaus Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro, Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro mokiniai. Jie varžysis penkiose srityse: automechanikos (automobilių gedimų diagnostika ir remontas), mechatronikos (robotikos), floristikos, maisto gamybos iš jūros gėrybių ir žvėrienos, kirpimo.
Iš viso konkurse rungsis apie pusę tūkstančio 35 profesijų atstovų iš 28 Europos šalių. Lietuva šiame konkurse dalyvauja nuo 2008 m.

Linkime sėkmės mūsų mokyklos mokiniui Erikui Janerikui

Lietuvai mokinių-virėjų kategorijoje atstovauja Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro mokinys Erikas Janerikas -2016 m. čempionate „Baltijos kulinarinis paveldas 2016“, Rygoje, išrinktas geriausiu jaunuoju virėju. Kartu vyksta profesijos mokytoja Sonata Tutlienė. Mokiniai-virėjai varžybose per tris dienas turės paruošti 7 patiekalų meniu.

Dalyviams linkime visokeriopos sėkmės ir ištvermės!

euroskills

erikas