Viena iš patraukliausių būdų mokytis užsienio kalbų-dalyvavimas konkursuose. Tradiciškai mūsų mokymo centro mokiniai dalyvauja Kauno regiono, Respublikos profesinio mokymo įstaigų mokinių užsienio kalbų konkurse, VKIF Kalbų Kengūroje, jaunųjų vertėjų konkurse „Tavo Žvilgsnis“, JAV ambasados Kalbų centro konkurse, „Best in English“ ir t.t.

Apie tai, kokią įtaka dalyvavimas tokiuose konkursuose turi mokiniui, jo motyvacijai ir mokymosi rezultatams, paklausiau šiųmetinio trečiakursio, K-17 mokinio Igno Vedeikio, kuris aktyviai dalyvavo anglų kalbos konkursuose. 2019 metais Ignas pelnė Auksinės anglų kalbos Kengūros apdovanojimą ir pateko į Lyderių turą, kuriame atliko sudėtingą kalbinę užduotį- sukūrė 40 klausimų su penkiais atsakymų variantais. Jis pateko tarp laimėtojų (kategorija- Pagyrimas, tai prilygsta 2-ai vietai). Beje, klausimus moksleivis kūrė būdamas profesinėje stažuotėje Italijoje, taigi visos konsultacijos buvo vykdomos virtualioje erdvėje.

Beje, Ignas Vedeikis anglų kalbos valstybinį egzaminą 2019 m. išlaikė 100 balų.

Mokytoja: Sveikas Ignai, sveikinu tave su tokiu aukštu tavo darbo įvertinimu, labai džiaugiuosi ir noriu užduoti pora klausimų. Visų pirma, kas lemia tavo aktyvų dalyvavimą kalbų konkursuose?

Ignas: Sveiki, ačiū. Man patinka dalyvauti konkursuose, nes tai labai įdomu, sužinai daug, nors nesėdi pamokose.

Mokytoja: Ar teisingai tave supratau, kad konkursai tau yra galimybė mokytis kitaip?

Ignas: Taip, galima ir taip pasakyti. Be to, labai smagu kartais pakeisti mokymosi aplinką ir pasimokyti kitur negu klasėje, kai tu lyg mokaisi, lyg ne.

Mokytoja: Kokie konkursai, tavo nuomone, buvo įdomiausi?

Ignas: Man buvo įdomu dalyvauti konkursuose, kur yra daug skaitymo ir teksto suvokimo užduočių. Man pačiam tai buvo atradimas, nes šiaip skaitau nedaug.

Mokytoja: Kiek pastebėjau, tau taip pat patinka užduotis su menine raiška, pvz., tavo plakatas JAV Kalbų centro konkursui,- net kurdamas 40 užduočių rašei su humoro ir meninėmis užuominomis… Ką pasakytum mokiniams, kurie abejoja dėl dalyvavimo konkursuose?

Ignas: Sakyčiau, kad labai verta dalyvauti, nes išbandai save, tai padeda tau įsivertinti ir tobulėti.

Mokytoja: Ačiū už atsakymus, sėkmės.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Viktorija Markevičienė