Žmoniją į priekį visuomet vedė idėjos. Jos šiandien leidžia įžengti į intriguojantį 3D kūrinių pasaulį.

Kovo 2 dieną IT mokytojas Kęstas Šežikas su 10 klasės mokiniais gamino 3D spausdintuvu formeles konditerijos gaminiams. Tai nėra greitas procesas – paprastai per vieną valandą pagaminama 1kv. cm dydžio detalė. Formelių spausdinimui buvo naudojamas PLA (polaktido) plastikas. Tai ekologiškas biopolimeras, kuris gaminamas iš kukurūzų, bulvių ar cukrinių runkelių. Spausdinant speciali galvutė nedideliais kiekiais išleidžia lydyto plastiko siūlelius, kurie pamažu klijuojasi vienas prie kito, kol suformuojama makete numatyta detalė.

Kovo 3 dieną K-18 grupės mokiniai su profesijos mokytoja R. Venteriene kepė sausainius pagal pagamintas formeles. Iš paruoštos tešlos formavo įvairias figūrėles: eglutes, obuoliukus, gėlytes, zuikučius ir kt.

Kovo 5 dieną naudodami įvairias puošimo priemones dekoravo savo kepinius. Mokiniai labai kruopščiai dirbo ir buvo sužavėti naujovėmis.

Trimatis spausdinimas suteikia galimybes mūsų mokiniams iš naujo atrasti mokymosi malonumą ir paskatiną kūrybišką požiūrį į aplinką.

IT mokytojas Kęstas Šežikas, chemijos mokytoja Virginija Poderienė

3d idėjos