Spalio 24 dieną mokiniai į mūsų ugdymo centrą žingsniavo pakilios nuotaikos. Jau nuo pat ryto mokykla skleidė pozityvią nuotaiką, nes ji buvo užvaldyta artėjančių atostogų ir Helovino dvasios.

Helovinas – švęsti ar nešvęsti? Išties – tai dviprasmiškas klausimas. Noras švęsti Heloviną labiausiai kyla vaikams ir paaugliams. Dažnai yra klaidingai manoma, kad spalvingasis Helovinas susiformavo Amerikoje, tačiau istoriniai šaltiniai liudija, kad Helovinui pradžią davė dabartinėje Airijos teritorijoje gyvenę senovės keltai, kurie spalio 31 dieną triukšmingai pasitikdavo Naujuosius metus. Senovės keltai tikėjo, kad Naujųjų metų išvakarėse slankioja dvasios, kurios atgyja persikūnijusios į gyvųjų kūnus. Todėl šią dieną žmonės, norėdami apsiginti nuo dvasių, persirengdavo raganomis, velniais, šmėklomis ir kitokiais siaubūnais. Šiais laikais Helovinas tampa vis populiaresnis įvairiose pasaulio šalyse. Šios šventės metu dabar niekas neaukoja, neburia, negarbina Samhaino kaip per tikrą Heloviną, bet mokiniai gali persirengti ir šauniai pasilinksminti. Prieš pat mokinių rudens atostogas ir mūsų ugdymo centre surengta integruota Helovino šventė (popietė) buvo puiki proga ne tik susipažinti su Vakarų Europoje švenčiamos šventės atributais, bet ir linksmai savaitei atsisveikinti su mokykliniais rūpesčiais. Helovino šventės iniciatorės specialioji pedagogė Lauryna Kalinauskienė ir profesijos mokytoja metodininkė Daiva Sinkevičienė.

Įkvėpti heloviniškos nuotaikos mokiniai su tėveliais ir grupės auklėtojomis atsakingai ruošėsi šventei. Kūrybiškumas ir fantazija liejosi per kraštus: išpaišyti veidai, vienas už kitą išradingesni heloviniški kostiumai, kaukės. Kiekvienas stengėsi atrodyti kuo originaliau. Renginio metu buvo pasakojama Helovino šventės atsiradimo istorija, tradicijos, pateiktos įvairios kūrybinės užduotys į kurias integruoti ugdomieji dalykai (bendravimas, verslumas, maisto ruošimo technologijos, konditerijos gaminių technologijos, meninis ugdymas, skaitmeninis raštingumas). Mokinius atsakingai vertino komisija. Kol komisija skaičiavo balus, mokiniai vaišinosi savo atsineštais heloviniškais užkandžiais, kuriuos gamino kartu su tėveliais ir profesijos mokytojomis, bei žiūrėjo filmą, šventės pabaigą vainikavo apdovanojimai. Renginio dalyviai labai dėkingi mokyklos direktoriui Alvydui Pranui Grevui ir direktoriaus pavaduotojai Romai Šimukauskienei, kurie palaikė ir pritarė šios šventės idėjai. Mokiniams Helovinas paliko gerą įspūdį, nes leido atsipalaiduoti ir pabėgti nuo kasdieninių rūpesčių.

Akimirkos iš renginio …

Helovyno nuotaikos

Specialioji pedagogė Lauryna Kalinauskienė