Kovo 28 dieną Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vyko Kauno regiono profesinio mokymo įstaigų mokinių konkursas – viktorina „Šimtas dienų Lietuvai“, skirtas Žemės ir Pasaulinei vandens dienoms paminėti. Dalyvavo mokiniai iš devynių Kauno regiono profesinių mokyklų. Kiekviena mokykla sudarė komandą iš penkių mokinių, turėjo atlikti namų darbus: sukurti A1 formato lape piešinį konkursui, parengti komandos prisistatymą (pavadinimą, emblemą ir šūkį). Mūsų centro komandą atstovavo mokiniai: Saulė Varškevičiūtė (V-17gr.), Agnė Rimkutė (K-17gr.), Deimantė Jurevičiūtė (VSA -16 gr.), Aistė Kupreščenko (VSA-16 gr.) ir Ligita Jancevičiūtė (K-16 gr.). Prisistačius komandoms, jų nariai turėjo atlikti daug įvairių užduočių: trumpo atsakymo testą, kurį sudarė 30 klausimų, atpažinti ir teisingai išdėstyti ant stalo augalus (mėtą, melisą, baziliką, čiobrelį ir rozmariną), pagal išgirstus garsus atpažinti paukščių balsus, atpažinti spygliuočius medžius iš šakelių ir kankorėžių, atlikti uždaro atsakymo tipo testą. Fizikos ir chemijos mokytojai demonstravo bandymus, reikėjo nurodyti dėsnių, reiškinių pavadinimus, chemines medžiagas bei savybes.

Vertinimo komisija vertino komandų gamtamokslines žinias, praktinio darbo įgūdžius, sumanumą, kūrybiškumą ir namų darbus.

Mūsų centro komandos mokinės labai šauniai pasirodė, daug atliko teisingų užduočių: iškovojo II vietą, komanda buvo apdovanota Diplomu. Taip pat laimėjome specialų prizą ir padėkos raštą už puikų pasirengimą ir komandos prisistatymą.

Renginys buvo labai puikiai organizuotas, informatyvus, nenuobodus, turiningas ir suteikiantis daug gerų minčių ateičiai.

Biologijos mokytojos metodininkės Virginija Poderienė ir Jūratė Bubienė

Gamtos mokslų konkursas