Kalbėti apie finansus, mokytis finansus planuoti ir tvarkyti, įgyti papildomų teorinių žinių ir praktinių įgūdžių visada pravartu ir naudinga. 2018 balandžio 23 dieną V 17, SA 17 ir PB 17 grupių mokiniams vyko finansinio raštingumo pamoka: „Pirmieji savarankiško gyvenimo žingsniai“ Pamoką vedė AB SEB banko paslaugų įmonių darbuotojams vadovė Valentina Kulik ir lektorė Vida Milašauskienė.

Su mokiniais banko atstovai kalbėjosi apie išlaidas, racionalų pinigų paskirstymą, biudžeto subalansavimo svarbą, atsakingą skolinimąsi, taupymą ir finansinį saugumą. Jie patarė mokiniams, kaip valdyti finansus. Buvo kalbama apie būsimas profesijas, pirmąjį darbą, aptariama pinigų taupymo svarba. Mokiniai gavo praktinių patarimų.

45 minutes trukusi finansinio raštingumo pamoka mokiniams neprailgo. Belieka tikėtis, kad įgytas naudingas žinias jie pritaikys kasdieniame gyvenime, sprendžiant įvairius su išlaidomis, taupymu ir investavimu, saugia finansine ateitimi susijusius klausimus, priimant kitus svarbius finansinius sprendimus.

Ekonomikos ir verslo pagrindų mokytoja Gailutė Adomonienė

Finansinio raštingumo pamoka