Mokymo centro karjeros specialistė ir projektų vadovė nuo gegužės 31 d. iki birželio 3 d. buvo išvykusios į Europos jaunimo sambūrį, kuris vyko Europos Parlamente, Strasbūro mieste, Prancūzijoje. Pagrindinis renginio tikslas buvo dalyvauti įvairiose diskusijose, seminaruose, praktiniuose užsiėmimuose kartu su Europos politikais ir įvairių sričių ekspertais, dalintis idėjomis apie Europos Sąjungos ateitį. Viso renginio metu buvo nagrinėjamos penkios pagrindinės temos: „Jaunas ir senas – kvietimas dalintis atsakomybe“; „Turtingas ir vargšas – išlikimas neramiais laikais“; „Atskirai ir drauge – stiprios Europos kūrimas“; „Saugu ir pavojinga – skaitmeninė revoliucija“; „Vietinis ir pasaulinis – mūsų planetos apsauga“. Šis renginys yra organizuojamas jau trečią kartą, šiemet jame dalyvavo 8 tūkst. dalyvių iš visos Europos.

Renginio atidarymo kalbos metu Europos Parlamento Pirmininkas Antonio Tajani pabrėžė, kad svarbu visiems dirbti kartu, kad sukurtume naują ir geresnę Europos ateitį, kurioje kiekvienam būtų gera gyventi. Laisvės, demokratijos plėtojimas yra pagrindinė misija, kurią turi nešti Europa, kurioje neliktų juodo ar balto mąstymo. Europos Parlamente viena iš opiausių problemų, kuri buvo nagrinėjama, tai yra jaunimo nedarbas, Parlamento Pirmininkas teigė, kad yra būtina peržvelgti ES biudžetą ir skirti tam lėšų, kurios galėtų pagerinti jaunų žmonių įsidarbinimą.

Mūsų mokymo centro atstovės dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose, kuriuose buvo kalbama apie Erasmus+ programą, ateities mokyklas, jaunų žmonių įsidarbinamumo lygio didinimą, terorizmą ir kaip jis paliečia jaunus žmones, jų karjerą, santykį su visuomene. Dalyvavimas renginyje taip pat padėjo užmegzti naujų kontaktų, kurie bus svarbūs plėtojant moksleivių išvykimo į stažuotes galimybes, gerinti profesinį orientavimą. Susipažinome ir su Europos Parlamentu, jo veikla, žinoma, miestu, kuriame vyko toks didelis renginys.

KMPPMC karjeros specialistė Elinga Matusevičiūtė

„EYE2018“