Mokymo centre lapkričio 5-9 dienomis vyko Europos profesinių gebėjimų savaitė. Prie šios savaitės renginių prisijungiame jau ne vienerius metus, tačiau šiemet sulaukėme ypatingai daug susidomėjusių mokinių mūsų specialybėmis ir profesinio mokymo galimybėmis. Į centrą atvyko mokiniai iš 23-jų bendrojo ugdymo mokyklų, profesinio mokymo įstaigų. Per keturias atvirų durų dienas apsilankė 400 mokinių, 20 mokytojų. Karjeros dienoje dalyvavo 10-ies įmonių atstovai. Mūsų centro I ir II gimnazinių klasių mokiniai susitiko su Lietuvos kariuomenės kariūnais.

Atvykusiems svečiams siūlėme įvairius kiekvienos specialybės užsiėmimus. Maisto technologijų ir prekybos skyriuje jie dalyvavo pardavėjo programos mokytojų organizuotoje viktorinoje, mokėsi dirbti su kasos aparatais. Apskaitininko ir kasininko programos mokinės pristatė savo specialybę ir buvo parengusios užduotį apie atlyginimo apskaičiavimą. Teisingai atlikusieji užduotis buvo apdovanojami prizais – rankų darbo muilais. Konditerijos laboratorijoje, kaip visada, laukė saldus užsiėmimas – mokiniai gamino „Cake pop“ pyragaičius ir juos degustavo. Mėsos laboratorijoje svečiai susipažino su mėsos apdorojimo įrengimais, degustavo mūsų moksleivių ruoštus mėsos gaminius.

Viešbučių ir viešojo maitinimo skyriuje taip pat buvo daug įdomių užsiėmimų. Didžiausio susidomėjimo sulaukė padavėjų ir barmenų  pasirodymas, po kurio mūsų svečiai galėjo gaminti kokteilius ir mokėsi ruošti kavą. Dar vienas saldus užsiėmimas jų laukė maisto ruošimo laboratorijoje, kurioje vyko šokolado fondiu su vaisiais ir zefyrais degustacija. Mokomajame restorane svečiams pademonstruotos stalų serviravimo galimybės, o viešbutyje svečių aptarnavimo programos mokinės pateikė rankšluosčių lankstymo pradžiamokslį. Pristatėme naują mūsų specialybę – viešbučio ekonomą. Mūsų kelionių agento  specialybės moksleiviai žaidė su svečiais žaidimus, kur reikėjo pademonstruoti žinias apie įvairias pasaulio šalis, žinoti atstumus tarp jų.

Karjeros dienoje dalyvavo įmonių „Senukai“, „Mondelez“, „Fazer“, „Miesto sodas“, „Europa Royale“, „Maxima“, „Fortas“, „Nematekas“, „Kauno kolegija“, „Circle K“ atstovai, kurie pristatė įmonių veiklos specifikas, sėkmės istorijas, pasiūlė mūsų mokymo centro mokiniams darbo ir praktikos vietas savo įmonėse. Po pristatymų vyko kontaktų mugė, kurioje mokiniai galėjo tiesiogiai bendrauti su darbdaviu, kurio įmonėje norėtų įsidarbinti ar atlikti praktiką.

Džiaugiamės, kad susidomėjimas mūsų mokymo centru buvo didelis, tikimės, kad palengvinome bent daliai būsimų studentų profesinį apsisprendimą ir bendradarbiaudami su darbdaviais stengiamės padėti mokiniams įsidarbinti pagal specialybę.

Dėkoju visiems prisidėjusiems prie šios savaitės veiklų – karjeros specialistė Elinga.
Europos profesinių gebėjimų savaitė