Europos kalbų diena tradiciškai kiekvienais metais minima mūsų centre. Šiais mokslo  metais tam  skirta visa savaitė. Buvo suorganizuota muzikinė popietė,  piešinių ir plakatų paroda, rašinių užsienio kalba konkursas „Mano profesija“.

Mokiniams  buvo pasiūlyta atlikti  kūrybinę – pažintinę užduotį. Moksleiviai ieškojo informacijos apie įvairias Europos kalbas, jų istoriją, rinko įžymių žmonių citatas ir patarles apie kalbą. Surinktą informaciją reikėjo  tvarkingai, įdomiai paruošti ir pristatyti. Ypatingo moksleivių susidomėjimo sulaukė  daugiakalbė  Šveicarija.  Prancūzų kalba buvo pristatyta kaip šalies kultūros dalis, portugalų  ir danų kalbų pristatymai buvo paįvairinti Portugalijos ir Danijos  patiekalų pavadinimais,  įdomiai buvo pristatyta italų  kalba. Daug dėmesio buvo skirta lietuvių kalbos, kaip vienos iš Europos kalbų pristatymui (daugiakalbiai pristatymai – 10 klasės ir K-18 grupės mokinių darbai).

Prie Kalbų dienos minėjimo savo ryškiais darbais prisijungė specialiųjų poreikių mokiniai. Antrakursiai sudarė daugiakalbį specialybės kalbos žodynėlį. K-17 grupės mokiniai atliko užduotį su ypatingu kūrybiniu įkvėpimu, pasirinkdami įdomias formas ir išraiškas.

Plakatų paroda  pasižymėjo  ryškiomis spalvomis,  sumanumu, informatyvumu, poetiškumu.  Visus juos jungia domėjimasis Europa, jos kultūra ir kalbų įvairove. MTP skyriuje su mokinių darbais galima susipažinti anglų kalbos kabinete (412) ir bibliotekoje, VVM skyriuje – II aukšte.

Muzikinėje popietėje, kurią  organizavo Voldemaras Petersons, skambėjo dainos įvairiomis kalbomis (solistės Erika, Laura), buvo pateikti  pagrindiniai faktai apie Europos kalbų dieną (skaitovai Karolina, Guoda, Klaidas, Deividas), papasakotas antikinis mitas apie Europą (skaitovai Evelina, Milana, Erika, Emilis).

Užsienio kalbų mokytojos:

  • V.Markevičienė,
  • D.Lasienė,
  • D.Matulevičienė,
  • L.Uknevičienė

Europos kalbų diena 2018