Šiemet, mus ir vėl teko galimybė dalyvauti projekte “Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugo​jimas ir puoselėjimas” , kurio pagrindinis tikslai – supažindinti mokinius su regionų papročiais, skatinti mokinius rūpintis lietuvybe, etnine kultūra, tarmėmis; ugdyti mokinių supratimą apie šventes, jų tradicinius patiekalus, ruošimą bei pateikimą; skatinti mokinius giliau suvokti savo tapatumą, perimti patirtį, formuoti nuostatas gerbti ir puoselėti tradicijas, bei padėti išsaugoti, populiarinti ir skleisti informaciją apie kulinarijos paveldą. 

Šiųmetinė projekto tema – vestuvės, tad jau nuo rugsėjo mėnesio vidurio mokyklos aktų salėje netilo repeticijų garsai – liaudies dainų ir šokių motyvai, kuriuos mokiniams padėjo pasiruošti liaudies muzikos būrelio vadovė – V.Stunžėnienė. Šešių narių komanda mokinosi tekstus, ruošė jaunosios išlydėtuvių mizansceną iš tradicinių lietuviškų vestuvių. 

 Na, o lapkričio 14-ąją buvo metas vykti į Marijampolės profesinio rengimo centrą, kuriame, kaip ir įprasta, vyko projekto “Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugo​jimas ir puoselėjimas” Suvalkijos regiono varžytuvės. 

Mūsų mokymo centro komandai teko varžytis su dar keturiomis komandomis šiose rungtyse: komandų prisistatymo konkurse, etnokultūros žinių patikrinime ir kulinarinio paveldo konkurse.  

Apžvelgiant visų komandų prisistatymus, KMPPMC komanda išsiskyrė dinamiškumu ir organišku siužeto atskleidimu. Būta ir kalbinių dialogų, kuriuos keitė dainos ir šokiai. Mokiniai šauniai pasirodė ir etnokultūros žinių patikrinime, nors testo būta ir nelengvo, na, o kulinarinio paveldo konkurse – nustelbė vertinimo komisijos narius su nuostabiai skaniu karvojumi – tradiciniu svočios pyragu, kurį iškepė mūsų mokymo centro profesijos mokytoja Salomėja Česnulevičienė. Prie pyrago siūlėme vaišintis namine gira, varškės sūriu, rugine duona ir raugintais agurkais. 

Po sočios degustacijos  ir smagaus pasirodymo laukėme rezultatų, o jie – neabejotinai mus nustebino – 1 prizinė vieta ir galimybė dalyvauti respublikinėse varžytuvėse Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre jau mėnesio gale – lapkričio 27 d.

Palinkėkime mūsų mokiniams dar vienos pergalės! 

Metodininkė J. Bernotaitė 

Voldemaro Petersons video ir nuotraukose akimirkos iš renginio.

Etnokultūros projekto varžytuvės

Ačiū Jums už pergalę. Informacija apie tai:
https://www.emokykla.lt/bendrasis/pradzia/skelbiami-etnokulturos-projekto-lietuvos-kulinarijos-ir-etninio-paveldo-issaugojimas-ir-puoselejimas-regioniniu-varzytuviu-nugaletojai/36206

https://www.lmnsc.lt/naujiena/skelbiami-etnokulturos-projekto-lietuvos-kulinarijos-ir-etninio-paveldo-issaugojimas-ir-puoselejimas-regioniniu-varzytuviu-nugaletojai/ – daug nuotraukų.