Kauno maisto pramonės ir prekybos centro profesijos mokytojos Alina Nevinskienė ir Daiva Steponavičienė pagal Erasmus+ programos projektą „Praktika Europoje“, Nr. 2016-1-LT01-KA116-022999, 2016 m. gruodžio 1 – 9 dienomis vyko į darbo stebėjimo mobilumą Estijoje, Tartu mieste, profesinio mokymo institucijoje „Tartu Kutsehariduskeskus“.

Išvykos metu susipažinome su priimančios institucijos istorija, mokymo programomis, specialybėmis, aplankėme naujai renovuotas patalpas. Tartu profesinio mokymo centre 3000 mokinių ir 2000 suaugusiųjų profesijos mokosi pagal mokymo programas sudarytas asmenims, kurie neturi pagrindinio išsilavinimo, įgijusiems 10 klasių išsilavinimą, 12 klasių išsilavinimą ar suaugusiųjų grupėms. Profesinio mokymo centre mokiniai 5 savaites mokosi teorijos pamokų, 5 savaites – vyksta praktinis mokymas. Vertinimo sistema šalyje – penkiabalė. Mokymo centre veikiančioje valgykloje per dieną mokiniai bei mokymo procesą prižiūrintis mokytojas pagamina apie 500 porcijų. Mokymo centro kavinėje kasdien aptarnaujama apie 250 lankytojų, o restorane – apie 100, taigi mokiniai praktikos metu įgyja nemenką maisto gamybos ir patiekimo bei svečių aptarnavimo patirtį.

Laisvalaikį taip pat leidome turiningai – aplankėme Tartu mokslo centrą AHHAA, kuriame mokslas žaismingai susilieja su nuotykiais, susipažinome su Tartu universiteto veikla, dalyvavome priimančios institucijos mokinių suorganizuotoje ekskursijoje po Tartu senamiestį.

Stažuotės metu turėjome galimybę susipažinti su viešbučių „Pallas“, „London“, hostelio „Hector“ veikla ir aplinka, o restorano „Chez Andre” vadovas A.Vach supažindino mus su restorano virtuvės bei konditerijos cecho veikla, kur kasdien kuriami ir degustuojami nauji gaminiai. Pats vadovas tikras savo profesijos virtuozas, nuolat kuria naujus gaminius, kurie žmonių labai mėgstami ir perkami. Šie gaminiai skirti vartotojui, kuris ieško išskirtinio skonio ir grožio. Stažuotės metu stebėjome bei pačios dalyvavome vaisių pjaustymo pamokoje, pjaustėme ir dekoravome įvairius vaisius bei daržoves.

Namo grįžome praturtėjusios profesinėmis žiniomis, susipažinusios ir užmezgusios draugystę su giminingu Tartu profesinio mokymo centru.

Profesijos mokytojos Alina Nevinskienė ir Daiva Steponavičienė

NUORODA Į NUOTRAUKŲ ALBUMĄ