Praktika Europoje Nr.2016-1-LT01- KA116-022999

Kelionė su Erasmus+ projektu „Praktika Europoje“ 2016 m. spalio 23d. – lapkričio 25d. į Londoną man buvo kupina naujų įspūdžių, nes dalyvavau tarptautiniame konkurse „AEHT 2016“. Teko patirti ir spaudimo ir jaudulio, tačiau su dideliu užsidegimu, paskatinimu bei mokytojos perteiktomis žiniomis, pavyko sudalyvauti ir užimti netgi 3 vietą bei laimėti bronzą. Pats praktikos laikotarpis, man asmeniškai, buvo labai naudingas. Teko dirbti turkiškame restorane/bare, kur viskas visiškai kitaip. Kolektyvas pasižymėjo nuostabiomis savybėmis: žmonės buvo darbštūs, be galo draugiški ir santūrus, priėmė mus kaip savus. Gyvenimas studentų bendrabutyje, taip pat išmokė savarankiškumo ir šiek tiek kūrybingumo, nes iš padėties tekdavo suktis ne kartą. Na, o vaizdai kuriuos man teko pamatyti… Viskas atrodė lyg iš paveiksliuko, kuriuos žmonės siunčia namiškiams. Tačiau čia gyvenimas labai skiriasi nuo mūsu – teko priprasti prie kitokio ritmo. Iš Londono parsivežta ne tik praktikos, bet ir daug naujų bei nepatirtų įspūdžių.

Sandra Kavaliauskaitė, PB15gr.

Londonas


Vykau į Londoną su baime, kad nemokėsiu naudotis metro paslaugomis. Viskas pirmomis dienomis atrodė labai painu, stotys didelės, žmonių daug. Tačiau, kai prieš akis žemėlapis, viskas visur parašyta, rodyklės, linijų spalvos, susikaupi pradedi žiūrėti į visas puses, ir pradedi gaudytis, svarbiausia nebijoti klausti aplinkinių, jeigu kažko nežinai. Londone esu ne pirmą kartą, tačiau ankščiau niekad nereikėjo naudotis metro. Viešbutis kuriame gyvenau buvo labai geras, vaizdas pro langus kaip iš paveikslėlio. Restoranas taip pat, labai aukšto lygio, maistas taip pat skanus, personalas draugiškas, mandagus bei supratingas. Anglų kalbos pamokos išėjo į naudą, susiradau naujų draugų. Dėkoju mokyklai, dėl suteiktos galimybės dalyvauti šiame projekte – buvo verta, o patirtis neįkainojama.

Gabrielė Stanevičiūtė, MP16N gr.

Žmonės Londone labai draugiški, pasitiko mus labai šiltai. Žinoma prieš išvykstant jaudulys buvo dėl kalbos, bet Dockland’o Akademijos mokytojai buvo tikrai geri, jie išklausydavo, o jei reikdavo ir pataisydavo, pasakydavo, kur darau klaidas. Praktiką atlikau “TAS” turkų restorane, pagrindinis restorano šefas ir menedžeris padėjo mums tobulėti ir stengėsi perteikti visas žinias. Visas virtuves kolektyvas buvo draugiškas ir matėsi, jog visi savo srities specialistai. Gyvenome studentų bendrabutyje, manau niekuo negalime skųstis, nes buvo tikrai geros sąlygos, o ir pats Londonas buvo nuostabus. Įgavau daug įdomios ir naudingos patirties ir jei bus kada galimybė vėl keliauti su Erasmus+ programa, tai tikrai ja pasinaudosiu.

Mindaugas Janušaitis, V15 gr.

Į Angliją vykau su jauduliu, tai buvo mano antra kelione į užsienį su Erasmus+ projektu. Atlikau nepamirštamą praktiką “TAS” turkų restorane. Restorano personalas buvo labai draugiškas. Mokykloje („Docklands Academy“) taip pat sekėsi puikiai, buvo nuostabūs mokytojai bei nuostabi aplinka. Studentų bendrabutis, kuriame gyvenome turėjo visus patogumus kurių reikėjo. Labai patiko pats Londonas ir jo žmonės bei kultūrą. Didelis Ačiū mokyklai už šią neužmirštamą kelionę. Tikrai vykčiau dar kartą jei tik bus galimybė ateityje.

Viktoras Ruskonis, V15 gr.