Dar vienas naujas projektas kviečia dalyvauti Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro darbuotojus!

Projekto pradžia 2020 m. gruodžio 1 d., bet dėl visuotinės Covid-19 situacijos darbai pradedami pavasarį. Projektas tęsis du metus iki 2022 m. lapkričio 30 d. ir, kaip skelbia pavadinimas, skleis naują požiūrį į maisto dietas. Pasaulyje netylant kalboms tarp dietologų, gydytojų, žemdirbių bei politikų apie didžiulį gyvulininkystės poveikį klimato kaitai, formuojasi naujos tendencijos vartoti daugiau augalinės kilmės produktų, kurie yra naudingesni sveikatai. Dėl to ginčijasi įvairių šalių mokslininkai, bet akivaizdu, kad gyvulininkystės sritis tampa nedraugiška aplinkai dėl padidinto „anglies dioksido“ kiekio.

Vadovaujantis šia nuostata, projekto pagrindiniai koordinatoriai iš Lenkijos miesto Bialystoko sukūrė šį projektą, o prie jo prisijungė Latvijos Rezeknės technikumas bei Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras.

Projekto dalyviai turės atlikti tyrimą apie situaciją kiekvienoje institucijoje, kad išsiaiškintų, ką dėstytojai žino apie patiekalus iš augalinių produktų, ar juos taiko mokymo procese, ar populiarūs augaliniai valgiai tradicinėje šalies virtuvėje. Todėl prie projekto kviečiami prisijungti maisto gamybos specialistai bei aptarnavimo sektoriaus darbuotojai, trokštantys išmokti naujų dalykų gastronomijoje.

Tyrimo rezultatai bus pagrindas tolesnėms projekto veikloms: trijų šalių valgių palyginimas, mokomosios medžiagos praturtinimas nauja tematika, 6 tarptautiniai susitikimai, į kuriuos vyks po 2 dalyvius iš kiekvienos partnerinės institucijos, savaitės laiko seminaras mokomosios medžiagos išbandymui Bialystoke (Lenkijoje).

Šis projektas labai aktualus mūsų Centrui, nes ruošiame virėjus, konditerius ir viešbučių darbuotojus, kurie gamina ir tiekia maistą. Visada įdomu pasidomėti kaimynų sveikos gyvensenos ypatumais, pasimokyti, pasidalinti gerąja patirtimi ar įgyti naujos.

Erasmus+ projektų tikslas – tarptautinis bendravimas, užsienio kalbų lavinimas, naujų žinių įgijimas. Čia visada laukiami žmonės, kurie nebijo naujovių.

Dėl tikslesnės informacijos ar norintys dalyvauti projekte kviečiami kreiptis į Kristiną Vidikienę, kristina.vidikiene@mpcentras.lt.

Projekto puslapis https://www.mpcentras.lt/projektai/erasmus-projektas-flexiplant/