Lietuvos zoologijos sodas, anksčiau žinomas kaip Kauno zoologijos sodas – seniausias zoologijos sodas Lietuvoje, įsikūręs Kaune. Įstaiga oficialiai atidaryta 1938 m. Šiais metais liepos 1 dieną Lietuvos zoologijos sodui – 80! Gimtadienis!
Birželio 12-ąją mūsų Centre vyko Ekskursijų diena. Devintos klasės mokiniai su auklėtoja V.Poderiene lankėsi Lietuvos zoologijos sode. Mokiniai pasiskirstė į 4 grupes ir turėjo atlikti užduotis. Kiekvienos grupės atstovai turėjo zoologijos sode surasti po 4 nurodytas gyvūnų rūšis, jas nufotografuoti, nurodyti kiekvienos gyvūnų rūšies būrį, šeimą, gyvenimo trukmę, apibūdinti kiekvienos gyvūno rūšies paplitimą, buveinę, mitybą ir dauginimąsi. Namuose turėjo paruošti gyvūnų rūšių pristatymą. Mokiniai labai gražiai ir išradingai paruošė ir pristatė užduotis su Power Point programa ir buvo įvertinti pažymiais. Per informacinių technologijų pamoką mokytojas K.Šežikas su mokiniais aptarė pateikčių parengimą, mokytojas nurodė tam tikras pastabas rengiant pateiktis.

Ekskursijos metu mokiniai galėjo iš arti pamatyti gyvūnus, kai kuriuos galėjo paliesti rankomis, gyvūnų prižiūrėtojos leido pamaitinti rausvuosius pelikanus, stebėjo ruonių šėrimą, matė pilkarusvę kengūrą, bet nustebo, kad ji sterblėje neturėjo jauniklio. Aplankė terariumą, buvo sužavėti driežais, gyvatėmis, vėžliais bei žuvimis. Pastebėjo tuščią mylimiausio baltojo lokio Kasparo gyvenamąją vietą, kuris buvo užmigdytas 2013 metais.

Mokiniai atsiliepimuose rašė, kad ekskursija buvo turininga su užduotimis, labai patiko, kai kurie jau senai lankėsi zoosode, labai turiningai praleido laiką, patyrė daug įspūdžių ir malonių akimirkų.

Virginija Poderienė
Zoo