Saulėtą ir gražų spalio 10 dienos rytą devintos klasės mokiniai su biologijos mokytoja V. Poderiene vyko į edukacinę kelionę –  Lietuvos zoologijos sodą. Mokiniai pasiskirstė į 2 grupes ir turėjo atlikti užduotis. Kiekvienos grupės atstovai turėjo zoologijos sode surasti po 4 nurodytas gyvūnų rūšis, jas nufotografuoti, nurodyti kiekvienos gyvūnų rūšies būrį, šeimą ,gyvenimo trukmę, apibūdinti kiekvienos gyvūno rūšies paplitimą, buveinę, mitybą ir dauginimąsi. Mokiniai namuose turės paruošti medžiagą su Power Point programa ir spalio 19 dieną ją pristatyti.

Ekskursijos metu mokiniai galėjo iš arti pamatyti gyvūnus, kai kuriuos galėjo paliesti rankomis, pakalbinti ir paprašyti, kad ruonis Kajus  išnirtų iš vandens, suplotų  pelekais ir su jais pasisveikintų, bet jis buvo užsispyręs ir neįvykdė vaikų prašymo. Aplankėme terariumą, tropinius paukščius ir akvariumą. Buvome pas tinklines žirafas, kurios elegantiškai ir išdidžiai vaikšto  „savo namuose“. Jas stebėjome pro stiklinę sieną ir nustebome, kad joms skirta per mažai gyvenamosios vietos. Labai draugiškai vaikus sutiko rusvieji pelikanai: jie mojavo sparnais, skleidė garsus, vaikai atsargiai lietė jų snapus, kartu su jais žaidė. Visi buvo sužavėti ir stebėjo, kaip  juodagalvis kapucinas valgo vaisius,  mikliai bėgioja medžių šakomis ir stebi  vaikus savo švitriomis akimis.

Juokėmės, kai  kai lama pradėjo spjaudytis, aikšytis, vaidinti.

Mokiniai atsiliepimuose rašė, kad ekskursija buvo turininga, su užduotimis.  Kai kurie jau seniai lankėsi zoologijos sode, o dabar  turėjo galimybę vėl prisiminti vaikystę..

Mokytoja   Virginija Poderienė

zoosodas