Kovo 28 d. Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre vyks dviejų sektorinių praktinio mokymo centrų atidarymo šventė: 11 val. Maisto technologijų sektorinio praktinio mokymo centro (Kaunas, Taikos pr. 133), 12.30 val. Viešbučių ir restoranų sektorinio praktinio mokymo centro (Kaunas, Poškos g. 23). Atidaryme dalyvaus švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Tai vieninteliai sektoriniai praktinio mokymo centrai Kauno regione, ruošiantys maisto produktų gamybos ir viešbučių, restoranų bei viešojo maitinimo sektoriaus specialistus.

Darbuotojai rengiami bendradarbiaujant su darbdaviais: didžiausiomis mėsos perdirbimo įmonėmis, viešbučiais („Best Werstern“, 5 žvaigždučių viešbučiu „Daugirdas“ ir kt.) duonos ir konditerijos įmonėmis, taip pat partneriais iš užsienio.

Įrengtas mokomasis viešbutis, restoranas, parduotuvė.

Praktinio mokymo centrai įrengti modernizavus Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro praktinio mokymo bazę. Būsimieji viešbučių ir restoranų darbuotojai praktikuosis mokomajame Kauno senamiestyje įsikūrusiame viešbutyje ir restorane, kuriame vienu metu galima aptarnauti 50 svečių. Papietauti gali užsukti kiekvienas praeivis.

Virėjų praktiniam mokymui įrengta visa reikiama įranga aprūpinta virtuvė. O mokomojoje parduotuvėje galima įsigyti mokinių pagamintų mėsos bei konditerijos gaminių, taip pat ir lietuviško kulinarinio paveldo gaminių – šakočių, natūraliai raugintos juodos duonos.
Vieninteliai Lietuvoje mokys kulinarinio paveldo paslapčių

Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras yra vienintelė profesinio mokymo įstaiga Lietuvoje, kuri moko kepti šakočius ir natūralaus raugo juodą duoną.

Šalia modernių konditerijos mokomosios laboratorijos patalpų, puoselėjant liaudies tradicijas, įrengtos mokomosios laboratorijos duonos ir pyrago gaminių gamybai: unikali šakočių kepimo įranga, pastatyta didžiausia Lietuvoje malkomis kūrenama krosnis, kurioje mokoma kepti tradicinę duoną ir pyragus pagal senolių receptus.

Tokios mokomosios patalpos yra vienintelės ne tik Kauno regione, bet ir Lietuvoje.
Unikalia mokymo baze galės naudotis ir kitos švietimo įstaigos

Naujai įkurtuose centruose mokysis ne tiktai profesinės mokyklos mokiniai. Čia taip pat bus galima vesti technologijų pamokas bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams, kelti kvalifikaciją technologijų mokytojams, laikyti technologijų egzaminus, rengti technologijų konkursus.
Praktinį mokymą centruose galės atlikti ir kitų profesinių mokyklų mokiniai, bus teikiamos paslaugos profesinių mokyklų mokytojams ir verslo įmonėms rengiant seminarus, mokymus, konferencijas, konkursus, suaugusiųjų mokymo užsiėmimus.

Kadangi sektoriniuose praktinio mokymo centruose įdiegta pati moderniausia įranga, technologines naujoves galės išbandyti įmonės, o jų darbuotojai – kelti kvalifikaciją. Taip pat tobulinti savo kompetencijas galės pagal mainų programas iš užsienio atvykę mokiniai ir mokytojai.

Lietuvoje steigiama per 40 sektorinių profesinio praktinio mokymo centrų, kurie aprūpinami moderniausia praktinio mokymo įranga. Centrai steigiami jau veikiančiose profesinėse mokyklose, jose įrengiant pačią moderniausią praktinio mokymo bazę.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
E.p.info@smm.lt
Tel. (8 5) 2191235