Ankstų penktadienio rytą susitikę geležinkelio stotyje, dar kartą patikslinome būsimą maršrutą į Vilnių ir iškeliavome. Mūsų laukė numatytas susitikimas turizmo agentūroje ,,ELIT Events Baltic“, kur agentūros vadovas Kęstutis išsamiai papasakojo visas kelionių agento veiklas nuo atvykstančių turistų pageidavimų iki jų išpildymo. Mokiniai klausinėjo apie darbo sąlygas ir specifiką, karjeros galimybes. Agentūros vadovas pabrėžė, jog kelionių agentas visų pirma turi norėti dirbti, domėtis savo darbu, mokytis užsienio kalbų, išmanyti bendravimo kultūrą ir psichologiją.

Po labai naudingos praktinės pamokos iškeliavome iš anksto parengtu maršrutu: Katedros aikštė, Pilies gatvė, Šv. Onos bažnyčia, nuostabusis Užupis, Bastėja.

Dar viena kelionių agentų kelionė

Apie kiekvieną lankomą objektą papasakojo iš anksto pasiruošę mokiniai. Sužinojime daug įdomių faktų apie Katedros požemius, Šv. Kazimiero koplyčią, stebuklingą plytelę. Šv. Onos bažnyčia pavergė savo trapumu ir gotikiniu grožiu. Užupį daug kas aplankė pirmą kartą. Šis miestelis mieste visada žavi lankytojus savo jaukumu, stilingomis parduotuvėlėmis, žaismingomis skulptūromis. Čia teks grįžti dar ne kartą…

Bastėja – tai Vilniaus gynybinės sienos dalis su erdviais požemiais, išlikusiomis patrankomis, šuliniais. Linksmasis gidas Adomas papasakojo apie Bastėjos funkcijas, istoriją ir šiuo metu veikiančią senosios avalynės parodą. Leido ir patiems pavaikščioti senoviniais batais.

Manome, kad integruotos netradicinės pamokos neformalioje aplinkoje buvo labai naudingos ne tik mokiniams, bet ir mokytojoms.

profesijos mokytojos
Egidija Kontrimienė ir Sonata Andriuškevičienė