2020 vasario 7 d., dalyvavome 18-oje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje: „Studijos 2020“, kuri vyko Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Mūsų mokymo centras, atstovavo maisto sektorių, todėl visiems susirinkusiems pristatėme penkias profesijas: duonos ir pyrago gaminių kepėjas, konditeris, padavėjas ir barmenas, virėjas, maisto pramonės darbuotojas.

Kiekvienas, kuris atėjo prie mūsų stendo galėjo pasimatuoti dominančią profesiją „gyvai“. Centro mokiniai buvo paruošę įvairių užduočių, kurios leido įgyti pirminių žinių ir išbandyti save. Konditerio profesiją atstovaujantys moksleiviai dekoravo tortą bei sausainius, daugelis mokinių žavėjosi ir norėjo išbandyti „liejimo“ būdu puošiamą sausainį. Maisto pramonės darbuotojo profesijos mokinys ir mokytoja rodė, kaip iš rūkytų dešrelių pasidaryti eglutes, jas galėjo daryti ir parodos lankytojai. Didelio dėmesio sulaukė padavėjo ir barmeno profesijos mokinių pasirodymas, jie gamino įvairių sulčių kokteilius su sausu ledu. Profesijos mokytoja Vita demonstravo daržovių pjaustymą ir kiekvienam praeiviui šypseną sukėlė „besisveikinantys“ moliūgai. Atkreipdami dėmesį į sveikos gyvensenos propogavimą, virėjai gamino iš vaisių, riešutų ir sulčių „glotnučius“ (angl. smoothie), lankytojai galėjo susikurti sau patinkantį gėrimą ir užsirašyti jo receptą.

Mokymo centro komanda džiaugiasi, kad besidominčių profesiniu mokymu moksleivių ir jų tėvų skaičius tik auga. Kiekvienam, kuris atėjo prie „maisto sektoriaus“ stendo atsakėme į rūpimus klausimus, suteikėme informaciją apie bendrabutį, Erasmus+ galimybes, stipendiją.

Akimirkos iš renginio Voldemaro Petersons nuotraukose.

Studijos 2020