Iš Respublikinio dainų konkurso-su laimėjimais.

Tarptautinės Laimės dieną-kovo 20-ąją- Panevėžio Muzikos teatre vyko tradicinis Lietuvos profesinio mokymo įstaigų mokinių dainų konkursas „Laivės pavasaris“. Jau devintąjį kartą jį organizuoja Panevėžio M. Rimkevičiatės paslaugų ir verslo mokykla. Mūsų mokymo centro ansamblis jame dalyvavo jau penktą kartą.

Šiemet į konkursą vyko vokalinis ansamblis, duetas ir solistė PB-17 gr. mokinė Jurgita Matuzevičiūtė (vadovas V.Petersons). Konkurso dalyviai turėjo atlikti vieną teminę dainą, skirtą Lietuvos atminčiai, ir vieną-laisvai pasirinktą. Vokalinis ansamblis, kuriam vadovauja muzikos mokytoja metodininkė Virginija Stunžėnienė, atliko liaudies dainą „Per lygius laukus vieškelėlius“.Ją pati mokytoja ir harmonizavo, kaip ir kitą dainą „Supkit, meskit“. Dėl to šios dainos skambėjo kitaip, originaliau (buvo panaudoti skudučiai, skambalėliai, kiti muzikos instrumentai),o ir vertintos puikiai-ansambliui konkurso komisija skyrė II-ąją vietą ansamblių tarpe. Pažymėtina, kad ansamblyje dainuoja labai jauni mokinIai: pagrindą sudaro devintų-dešimtų klasių mokiniai (Jonas Vaicechauskas, Evelina Petravičiūtė, Silvija Savickaitė, Eglė Marčiulaitytė, Aistė Sandė, Elija Ruseckaitė) , tik 3-dvyliktokės-vienuoliktokės (Milda Žilaitytė, Kamilė Vaitkevičiūtė, Gintarė Lipnickaitė). Kaip prisipažino mokinės, didžioji dauguma jų į Respublikinio konkurso sceną lipo pirmą kartą, kaip ir tautinius drabužius vilkėjo taip pat pirmąjį kartą.

Duetas-9-tokė Eglė Marčiulaitytė ir dešimtokas Jonas Vaicechauskas- puikiai atliko dainą „ Rudens naktis sustojo“ bei „Mano namai“. Gausiame duetų konkurse jiems buvo pripažinta III-oji vieta.

PB-17 grupės mokinė Jurgita Matuzevičiūtė varžėsi pačiame gausiausiame-vokalistų-tarpe. Pirmą kartą dalyvaujant tokiame konkurse laimėti IV vietą-taip pat didelis Jurgitos ir vadovo Voldemars laimėjimas.

Visi ansamblių, duetų, vokalistų vadovai, dalyviai buvo apdovanoti Padėkos raštais, o nugalėtojai-Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Diplomais. Vokalinis ansamblis dovanų gavo ir didžiulį šakotį.

Konkurso organizatoriai, pasitelkę keletą rėmėjų, kiekvienam dalyviui įteikė dovanėlių, o išvykstant pakvietė prie gausaus vaišių stalo. Ačiū konkurso organizatoriams. Dėkojame ir VMM skyriaus SPMC mokiniams, paruošusiems mūsų dainininkų būriui lauknešėlius kelionei, mokytojai Salomėjai Česnulevičienei-už sausainių krepšį, mokytojai Giedrei Ciukšienei-už kvapnią arbatą.
Nuotraukose- konkurso akimirkos…ir po jo…

Dainų konkursas „Laisvės pavasaris“

Daugiau informacijos …