Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras įkurtas 2011 m., sujungus Kauno maisto pramonės ir Kauno prekybos ir verslo mokyklas į vieną mokymo centrą. Mokosi virš 1000 mokinių. Mokymo centro skyriai: Maisto technologijų ir prekybos, Viešbučių ir viešojo maitinimo,  Suaugusiųjų mokymo skyrius. Siekiančių įgyti vidurinį išsilavinimą mokymui vadovauja gimnazijos skyrius.

Maisto technologijų ir prekybos skyriuje įsteigtas maisto pramonės (mėsos ir duonos konditerijos) sektorinis praktinio mokymo centras. Mokymo programos: maisto pramonės darbuotojas, konditeris, smulkaus verslo paslaugų teikėjas, elektroninės prekybos agentas, pardavėjas, smulkaus verslo organizatorius, mėsos perdirbėjas. Šiame skyriuje mokosi siekiantys pagrindinio išsilavinimo mokiniai, taip pat mokiniai, besimokantys pagal specialiąsias profesinio mokymo programas.

Viešbučių ir viešojo maitinimo skyriuje įsteigtas viešbučių ir restoranų sektorinis praktinio mokymo centras. Mokymo programos: virėjas, padavėjas ir barmenas, kelionių agentas, viešbučio darbuotojas, svečių aptarnavimas.

Suaugusių profesinio mokymo skyrius siūlo 17 mokymo programų.

Praktinis mokymas vyksta sektoriniuose mokymo centruose ir miesto įmonėse. Stengiamasi, kad jis būtų panašus į įmonės veiklą: veikia mokomoji parduotuvė, kepykla, konditerijos cechas, mėsos perdirbimo cechas, viešbutis, restorano virtuvė, restoranas. Mokiniai turi galimybę atlikti praktiką Latvijoje, Estijoje, Danijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Italijoje ir kitose Europos šalyse.

Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre įdiegta kokybės vadybos sistema ISO 9001:2008.

Mokymo centras yra LRVVKA (Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija), LVRA (Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija), LMPA( Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacija), AEHT (Europos Viešbučių Mokyklų Asociacija), Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys.

 


English About us in English