„AIDS: GERIAU ŽINOTI 18“

Pasaulinės AIDS dienos, kurią minime gruodžio 1-ąją, proga ULAC pakvietė ugdymo įstaigas, aukštąsias mokyklas, visuomenines organizacijas  ir kitas bendruomenes dalyvauti viktorinoje – protmūšyje – „AIDS: geriau žinoti 18“. Viktorina –protmūšis sukvietė per 560 organizacijų, kurios subūrė per 34 tūkst. asmenų,norinčių varžytis protų mūšyje.

Iniciatyvos partneriai: LR sveikatos apsaugos ministerija, LR švietimo ir mokslo ministerija, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centrų ir Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija.

Gruodžio 6 dieną MTP skyriuje vyko  renginys Pasaulinei AIDS dienai paminėti, kur mokiniai galėjo patikrinti savo žinias respublikiniame proto mūšyje. Išbandyti savo jėgas devintų, dešimtų ir vienuoliktų klasių mokinių komandas  pakvietė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Katinienė ir chemijos – biologijos mokytoja Virginija Poderienė. Kovojant dėl vertingų prizų, komandos turėjo įveikti 2 turus. Nors komandos savo žiniomis buvo gana lygiavertės, bet vyresnieji nusileido ir užleido pirmąją vietą mūsų jauniausiems dalyviams „Mikimauzų“ komandai, 2 vieta atiteko „Dūmokšlių“ komandai, 3 ir 4 vietos – MP/18 ir K/18 grupių komandoms. Visi komandų nariai gavo vertingas dovanėles ir saldumynų. Mokiniai išsiskirstė, ne tik patikrinę savo žinias protų kovoje, bet ir pagilino supratimą apie pasaulyje grėsmingai plintančią AIDS ligą, jos klastingumą ir paplitimą tarp jaunų žmonių pasaulyje ir Lietuvoje.

Daugiau nei prieš 35 metus pasaulis pirmą kartą sužinojo apie šią ligą, o Lietuva mini 30 metų kartu su liga sukaktį, mokslininkai vis dar neįstengia išgydyti ŽIV, tačiau išmoko atitolinti AIDS ligos progresavimą. Užsikrėtęs žmogus gali laisvai gyventi mūsų visuomenėje pilnavertį gyvenimą. AIDS arčiau nei tu manai, todėl visada yra geriau žinoti….

Mokytojos Asta Katinienė ir Virginija Poderienė

Aids: geriau žinoti 18