Balandžio 9 d. mokymo centre vyko ATVIRŲ DURŲ DIENA ir visi norintys mokiniai, jų tėvai galėjo atvykti susipažinti su mokymo programomis. Į renginį atvyko mokinių ir mokytojų net iš septyniolikos skirtingų Lietuvos mokyklų. Dalyvių amžius įvairus: mažiausi svečiai – šeštokai, patys vyriausi – dvyliktokai.

Pažintis su mokymo centru prasidėjo vos tik atvykus. Svečiams buvo išdalinti užduočių lapai ir viso apsilankymo metu jie žaidė žaidimą „Pažink profesinį mokymą“. Dalyvaudami užsiėmimuose laboratorijose ir profesinio mokymo klasėse, svečiai turėjo rasti atsakymus į klausimus, kurie buvo susiję su specialybėmis, Erasmus+ programos galimybėmis ir daugeliu kitų dalykų. Jie turėjo atidžiai klausytis mokytojų pasakojimų. Taip pat atsakymų buvo galima rasti ir ant sienų kabančiuose plakatuose, todėl reikėjo ne tik klausytis, bet ir stebėti aplinką. Po žaidimo visi dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Apskaitininko ir kasininko bei pardavėjo mokymo programų profesijos mokytojos buvo paruošusios žaidimą su „Kahoot.com“ programa, mokiniai turėjo atsakyti į klausimus susijusius su šiomis profesijomis ir tokiu būdu galėjo jas „pasimatuoti“. Daugiausiai taškų surinkę mokiniai buvo apdovanoti dovanėlėmis su centro atributika.

Konditerio programą mokiniai pažino degustuodami saldžius gaminius ir stebėdami mūsų mokinių darbą laboratorijoje, taip pat mokėsi kepti šakočius. Su duonos kepimo subtilybėmis supažindino profesijos mokytoja Salomėja, svečiai galėjo degustuoti įvairias duonos rūšis.

Maisto pramonės darbuotojo programos mokiniai pademonstravo vakuumavimo procesą, papasakojo su kokiais įrankiais dirba ir siūlė degustuoti savo gamintus gaminius.

Padavėjo ir barmeno mokymo programą svečiai pažino stebėdami flambiravimo procesą, gamindami kokteilius, ruošdami įvairių rūšių kavas bei ragaudami šerbetą.

Svečių aptarnavimo darbuotojai mūsų mokomojo viešbučio kambaryje buvo parengę iš rankšluosčių išlankstytų figūrų parodą, atvirų durų dienų dalyviai ir patys galėjo išbandyti lankstymą.

Kelionių agento mokymo programos mokiniai ir profesijos mokytoja buvo paruošę žaidimą su „Kahoot.com“ programa, tokiu būdu buvo gilinamos geografijos žinios, kas ypač svarbu kelionių organizatoriui. Taip pat svečiai galėjo save patikrinti pasaulio žemėlapyje ieškodami įvairių šalių, į kurias, galbūt, planuos keliones.

Virėjo specialybę svečiai galėjo atrasti ir išbandyti per skonio receptorius, kadangi mūsų mokiniai – būsimieji virėjai, gamino įvairių šalių patiekalus, kuriuos išmoko ruošti atlikdami praktikas įvairiose užsienio valstybėse pagal Erasmus+ projektą „Patirtis Europoje“. Kadangi, pagal šį Erasmus+ projektą į mokymo centrą buvo atvykę mūsų partneriai iš Italijos, jie svečiams gamino tradicinius itališkus patiekalus ir supažindino su savo nacionaline virtuve.

Atviros 2019-04-09