NordPlus Junior projektas „Working 2011“

Viešbučių, prekybos  ir paslaugų sektorius jau penkeri metai dalyvauja NordPlus Junior programos projektuose kartu su Kokkola verslo mokykla. Dabar į šį projektą įsitraukė ir Maisto technologijų sektorius.<!–more–>

2012-02-08 – 12 šeši KMPPM Centro mokiniai  – akcinės bendrovės „Skonio rykliai“ nariai ir vadybininko padėjėjo specialybės mokiniai  bei ekonomikos būrelio vadovė Jolita Rickevičienė ir metodininkė Dainė Rinkevičiūtė dalyvavo projekto organizuotoje mokyklinių bendrovių mugėje Kokkola miesto pagrindiniame prekybos centre.

Kelionė buvo šiek tiek varginanti – skrydis iš Kauno į Tamperę užtruko tik 1 valandą, tačiau kelionė traukiniu truko 5 valandas, tad Kokkola mieste išlipome 5 valandą ryto, spaudžiant 29 laipsnių šaltukui.

Nepaisant to, ryte projekto komanda įsijungė į veiklas kartu su Rygos stiliaus ir mados profesinės mokyklos bei Farerų salų profesinės mokyklos komandomis. Suomijoje ypatingai remiamas ir skatinamas individualus smulkusis verslas. Projekto metu savo sėkmingo verslo paslaptimis pasidalino 3 verslininkai – mergina, užsiimanti elektronine prekyba skrebinimo priemonėmis, fotografijos reikmenų bei paslaugų mini įmonė bei šiek tiek didesnė – net 7 žmones įdarbinusi aprangos priedų parduotuvė. Po pietų lankėmės mažutėje suomiško dizaino krautuvėlėje, o vakare visi buvome pakviesti į interaktyvią susipažinimo vakaronę.

Penktadienio rytas prasidėjo kelione iš viešbučio į prekybos centrą su visa mugei reikalinga atributika ir produktais. Miestelis neturi jokio viešojo transporto, tai pėdinome pėsčiomis. Laimė, kad grupėje buvo Deividas, kuris gelbėjo vyriška jėga.

Mokinių akcinė bendrovė „Skonio rykliai“ prieš išvykdami prikepė sausainių bei pagamino „Tinginį“, kuris susilaukė ypatingo dėmesio. Prekiauti sekėsi puikiai – iki 13.30 val. buvo parduoti visi atsivežti gaminiai. Verslininkų bei verslo konsultantų komisija vertino visų mugės dalyvių pasiruošimą bei pardavimo išmanymą. Mūsų komanda gavo prizą už geriausią gaminių kainą bei estetiškiausią komandos išvaizdą – mokiniai atsivežė aprangas, kurios padarė didelį įspūdį.

Šeštadienį lankėmės amatų skyriuje, kuriame vyko atvirų durų diena (tai didelė sėkmė mums). Skyriaus projektų koordinatorė lydėjo mūsų grupę bei pasakojo apie mokyklos laboratorijas. Nustebino tai, kad teko vilktis specialius drabužius bei autis apsaugas ant batų – į mokyklos laboratorijas neįleidžiama su paprastais drabužiais. Aplankėme kepyklą bei konditerijos laboratoriją, kurios yra bendroje patalpoje, mėsinę, mokyklos parduotuvėlę, kurioje vyksta aktyvi prekyba šviežiais kepiniais. Apžiūrėjome mokomąją kirpyklą bei siuvyklą. Sutikome keletą mokinių iš Rusijos, kurių šeimos emigravę į Suomiją – jie mokosi profesinėje mokykloje ir tuo didžiuojasi.

Aplankėme ir mokyklos restoraną „Kokkolina“ miesto centre, kuris ruošėsi aptarnauti vestuvių pokylį. Restorane praktiką atlieka trečio kurso restoranų virėjų specialybės mokiniai.

Vizitas buvo trumpas, tačiau pilnas naudingų veiklų ir pamokų: daug pamatėme, daug sužinojome, mokiniai susirado naujų draugų, smagiai praleido penktadienio ir šeštadienio vakarus jaunimo klube.

Metodininkė Dainė Rinkevičiūtė