Stažuotė Vokietijoje, Hamburge

Įgyvendinant projektą  „Profesinis mokymas ir profesinės reabilitacijos paslaugų teikimas neįgaliems asmenims ES“,
Nr. 2014-1-LT01-KA102-000184  į Vokietiją, Hamburgą vyko profesijos mokytojai iš Utenos profesinio mokymo centro, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro, ir Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro.

Projekto tikslas- susipažinti su Vokietijos reabilitacijos sistema, apžiūrėti profesinio mokymo centrus, susipažinti su švietimo dualinio mokymo sistema, mokymo programomis, mokymo planais, mokymo baze, dalyvauti teorinėse / praktinėse pamokose, diskutuoti su vokiečių kolegomis, pasikeisti profesine patirtimi dirbant su specialiųjų poreikių mokiniais.

Dėka priimančiosios organizacijos INFEBA aplankėme penkis vystymosi centrus Hamburgo, Schleswig-Holstein ir Niedersachsen žemėse, kuriose ugdomi vaikai nuo 6 iki 18 metų turintys įvairių negalių – fizinių ir protinių. Domėjomės jų kasdieniniu gyvenimu, mokymosi galimybėmis, o svarbiausia kokios yra įsidarbinimo galimybės Vokietijoje asmenims su negalia.

Laisvalaikiu grožėjomės pavasarišku Hamburgu, aplankėme rotušę, ragavome vokiškų, itališkų patiekalų. Įgyta patirtimi pasidalinsime su kolegomis Lietuvoje.

Vokiečių kalbos mokytoja Lilija Uknevičienė

Posted in Projektų naujienos.