„Kalėdos Europoje 2018“ Rygoje

2018 gruodžio 2-8 dienomis Rygos turizmo ir kūrybos technikos mokykloje (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums) vyksta 27 – asis renginių ciklas „Kalėdos Europoje 2018“ (Christmas in Europe 2018).

„Kalėdos Europoje“ – tai kasmetinis tarptautinis renginys, kurio metu tarptautinė organizacija AEHT (Europos viešbučių ir turizmo mokyklų asociacija) įgyvendina Europos paveldo, švenčių ir kasdienių tradicijų protėvių Kalėdų patirtį. Tikslas – skatinti Europos kultūros plėtrą profesinio mokymo įstaigose. „Kalėdos Europoje“ sutelkia jaunimą iš įvairių Europos šalių, kad būtų dalijamasi Kalėdų šventimo tradicijomis ir papročiais. Kiekvienais metais renginį organizuoja viena iš dalyvaujančių AEHT mokyklų, kuriame dalyvauja daugiau nei 200 dalyvių iš beveik 30 Europos šalių.

Į susitikimą su mokyklos partneriais Rygoje vyko ir KMPPMC direktorius Alvydas Pranas Grevas, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Roma Šimukauskienė, administracijos darbuotojai, profesijų mokytojai, bei studentai.

Pirmoji šventės diena prasidėjo stendų ruošimu. Kiekviena mokykla ruošė stendą, kuriame atsispindėtų tos šalies papročiai, tradicijos, tradiciniai valgiai. KMPPMC šventės dalyvius vaišino pačių studentų – konditerių keptais kalėdaičiais, šakočiais, meduoliais. Svečiams buvo ypač įdomu lietuviški kalėdaičiai, su dideliu susidomėjimu buvo ragaujama centro vaišinama lietuviška duonos gira.
Vėliau renginys persikėlė į Rygos senamiestį. Buvo aukojamos Šv. Mišios Rygos liuteronų katedroje. Po Šv. Mišių visa eisena su savo tautiniais rūbais, bei tautinėmis kiekvienos šalies dainomis ėjo prie monumento, skirto žuvusiems Latvijos kariams. Prie monumento, karių atminimui buvo padėtos gėlės. Po to renginio dalyviai buvo kviečiami su šokiais ir dainomis linksmai praleisti laiką miesto parke su Kalėdų seneliu.

Oficiali šventės atidarymo ceremonija prasidėjo mokyklos kieme, kuriame sveikinimo žodį tarė mokyklos atstovai. Atidarymo šventės renginius vainikavo įspūdingi fejerverkai. Po jų šventės svečiai buvo kviečiami į mokyklos salę, kur sveikinimo žodžius tarė AEHT atstovai, bei mokyklos direktorė Ilze Ločmane. Atidarymo dienos renginį baigė Rygos turizmo ir kūrybos technikos mokyklos studentų šokių ir dainų kolektyvų pasirodymai.

KMPPMC mokytojai ir studentai Rygoje viešės visą savaitę vykstančiuose renginiuose.

Kalėdos Rygoje 2018

Posted in Naujienos.