Pamokos Kauno senamiestyje

Pratęsti mokslo metai priverčia mokytojus kurti daugiau pamokų kitose erdvėse. Įrodymu tam tapo gausus įvairaus amžiaus mokinių būrys, užplūdęs Kauno senamiestį: vieni Rotušės aikštėje piešė Arkikatedrą, kiti – fotografavo įsimintinus objektus, treti – šturmavo muziejų duris. Mūsų Centro moksleiviai taip pat iš klasių išvyko į miesto erdves – birželio 12-ąją mūsų Centre vyko Ekskursijų diena. 9,10, 11 klasių moksleiviai lankėsi įvairiuose istoriniuose bei meniniuose objektuose.

K-17 grupė kartu su auklėtoja V. Markevičiene ir matematikos mokytoja B. Greviene keliavo į Kauno senamiestį ne tik pasigrožėti, bet ir pasimokyti anglų kalbos ir matematikos.

Išvakarėse moksleiviai buvo suskirstyti į grupes, kiekviena grupė gavo užduotis – surasti ir išanalizuoti tam tikrus architektūrinius paminklus – Šv. Jurgio kankinio bažnyčią, Jėzuitų gimnaziją, Rotušę ir kt. Pateiksim užduoties pavyzdį: kokios figūros sudaro paminklo Jonui Pauliui II postamentą  arba anglų kalba papasakoti apie Rotušę.

Prieš pradedant savarankišką darbą, mokytoja Viktorija  trumpai papasakojo apie  architektūrinius objektus, kuriuos mokiniai turi atidžiau apžiūrėti. Buvo išdalintos užduotys: surasti nurodytus objektus, įvardinti kokios geometrinės figūros sudaro šiuos pastatus, juos nufotografuoti, užpildyti ataskaitos lapelius ir baigtą užduotį, pristatyti mokytojai. Tiesa, reikėjo nufotografuoti  asmenukes prie užduotyje minimo objekto – štai kur neįmanoma nusirašyti!!!

Kelios valandos prabėgo nepastebimai, vieni buvo greitesni, kiti užtruko. Įspūdžių buvo daug, nes užduotis atlikti buvo įdomu.

Pasak mokinių, jems tokia veikla  už klasės ribų, besinaudojant technologijomis bei plečiant savo akiratį – labai patiko. Tai suteikia mums, mokytojoms, įkvėpimo tęsti ir sukurti pamokų ciklą miesto erdvėse. Darbus tęsime rudenį, nes surinktą medžiagą reikės apibendrinti, papildyti ir paruošti pristatymus.

Linkime visiems darbingų paskutinių šių mokslo metų pamokų ir gero poilsio vasarą, kad susitikę rudenį kupini kūrybinių idėjų kibtume į mokslus.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Viktorija Markevičienė
Matematikos mokytoja metodininkė Birutė Grevienė
K17 senamiestyje

Posted in Naujienos.