Paskaitos bendrabutyje

Mūsų mokymo centre skiriamas didelis dėmesys mokinių psichoemociniam atsparumui didinti. Kiekvienais metais rūpinamės mokinių sėkminga adaptacija. Sausis buvo nelengvas mėnuo, nes pasibaigus švenčių šurmuliui, toliau tęsti mokslus nėra lengva, juolab dar laukia pusmečio baigiamieji atsiskaitymai.

Pasauliniai tyrimai rodo, kad sausis yra visiems žmonėms pakankamai emociškai sunkus: vis dar tamsu, o po švenčių šurmulio atsiranda sunkiai įvardinama tuštuma, taigi ne vienas pajunta depresines nuotaikas. Mokiniams šias nelengvas dienas įveikti padėjo organizuojamos paskaitos-užsiėmimai mokymo centro bendrabutyje. Sausio 17 d. vyko paskaita „Depresija. Kaip atpažinti ir įveikti?“, kurią vedė mokymo centro psichologė. Užsiėmime buvo pasakojama kaip atpažinti depresiją ir rasti būdų įveikti depresines nuotaikas. Užsiėmimo metu mokiniai ne tik sužinojo daugiau apie depresiją, jos požymius bei įveikimo technikas, bet ir bandė surasti kuo daugiau pozityvumo gyvenime. Užduočių metu mokiniai kalbėdami apie save, draugus, savo aplinką turėjo formuluoti tik teigiamus sakinius. Po užsiėmimo buvo dalinama informacinė medžiaga apie depresines nuotaikas ir pagalbos būdus su konkrečiomis rekomendacijomis ir pagalbos telefonais.

Sausio 31 d. taip pat vyko paskaita mokiniams: „Nerimas. Kas tai GNS, potrauminio streso sindromas, obsesinis-kompulsinis sutrikimas bei potrauminio streso sindromas?“. Užsiėmimą vedė centro psichologė. Ji supažindino mokinius su nerimo požymiais, fobijomis ir jų įveikimo technikomis. Paskaitos tikslas – kuo plačiau mokinius supažindinti su įvairiomis pasireiškiančiomis nerimo formomis ir jų įveikimo metodais. Užsiėmimų metu mokiniai ne tik sužinojo apie nuotaikų sutrikimus, bet ir užpildę klausimyną, patys įsivertino ar patiria padidinta depresiją, nerimą. Technikos, kurias mokiniai išbandė užsiėmimų metu – taisyklingas kvėpavimas, pozityvus minčių formulavimas ir humoro naudojimas -padės įveikti nerimą dėl artėjančių atsiskaitymų ir užsitęsusios žiemos.

Visada atkreipkite dėmesį, jei 4-6 savaičių laikotarpyje nuotaika prasta ir nesikeičia, pasireiškia bloga savijauta, nepagrįstas nerimavimas bei kitos neigiamos reakcijos, išdrįskite apie tai pasakyti aplinkiniams ir kreipkitės pagalbos į specialistus.

Psichologė Kristina Navickienė

Posted in Naujienos.