Šv. Kalėdų akcija „Atnešk šventę į vaikų namus“

Kasmet mokymo centre organizuojama Šv. Kalėdų akcija „Atnešk šventę į vaikų namus“ , kurios metu dalinamasi gerumu bei stengiamasi nors truputį praskraidinti vaikučių, augančių be tėvų, kasdienybę.

Šįkart mokymo centre keptais ir puoštais kalėdiniais sausainiais dalinosi  K17N/2 grupės mokiniai. Kartu su metodininke J.Bernotaite ir karjeros specialiste E.Matusevičiūte jie prisidėjo prie šios akcijos ir gražią žiemos popietę praleido su LSMU ligoninės Kauno klinikų filialo Vaikų reabilitacijos ligoninės „Lopšelis“ Kūdikių namų skyriaus globotiniais.

Pagrindinė šių kūdikių globos namų užduotis – rūpintis, kad vaikai čia nepatektų, o patekę neužsibūtų, taip pat siekti, kad patekusiųjų vaikų raida būtų kuo mažiau paženklinta gyvenimo institucijoje. Smagu, jog čia dirbančioms auklėtojoms padeda ir savanoriai. Mūsų vizito metu, drauge su vaikučiais užsiėmė  studentės iš Švedijos, Vengrijos. Jų pagalba reikalinga, tačiau nepastovi, tad vadovė Jolanta išties džiaugėsi mūsų apsilankymu. Šiuo metu čia gyvena vienuolika 1-3 metų amžiaus vaikučių (kai tuo tarpu prieš metus buvo net 53), tačiau jau pavasarį šių kūdikių globos namų – nebeliks. Kaunas, vienas aktyviausių, įgyvendinant LR Prezidentės D.Grybauskaitės idėją  „Lietuva – be vaikų namų“. Vaikams bus surasti globėjai arba bus iškelti į namų aplinką atitinkančius butus, kuriuose dirbs apmokyti darbuotojai.

Atvykę į kūdikių globos namus ėjome su jais žaisti į lauką, – džiaugėmės vos padengusiu žemę sniego sluoksniu, stebėjome įspaustus skirtingus batų pėdsakus takuose. Taip pat smagiai gaudėme snaiges, krintančias iš dangaus, – vieni jų laukė nutūpiant ant delno, kiti ant nosies ar liežuvio… Lengvai sušalę nosis grįžome vidun, šokome ir dainavome daineles. Visi jie, nors ir dar labai maži, jautė, jog laikas išsiskirti…

Apsilankę suvokėm, jog nors ir trumpam, bet suteikėm vaikams džiaugsmo, o taip norisi, kad jie tą jaustų kasdien… tad tikime, kad vaikučiai pateks į tikrus, –  mylinčius, šiltus ir harmoningus namus!
Šv. Kalėdų akcija „Atnešk šventę į vaikų namus“

Posted in Naujienos.